Fotbalový klub
 SK Kladno
 založeno 1903

Čtrnáctka ztratila první místo, o víkendu si ho však muže vzít zpět

22.10. 2013 Kladno – Stejně jako mladší dorosty i starší žáci SK Kladno se utkaly s Duklou Praha. Ani oni ale nedokázali soupeře porazit. Patnáctka prohrála 2:3, čtrnáctka remizovala 5:5 a přišla o první místo v tabulce. Mladší žáci hráli na hřišti silných Teplic. Třináctka vyhrála vysoko 7:1, nejmladší remizovali 14:14.

Podruhé v sezoně prohráli starší žáci SK Kladna. Loňští mistři nestačili na Duklu a podlehli jí 2:3. V utkání dvou mužstev z čela tabulky se hrál velmi kvalitní fotbal. Domácí rozhodli zápas čtvrt hodiny před koncem utkání. „V průběhu utkání jsme si vytvořili několik slibných brankových příležitostí, ale bohužel jsme je neproměnili,“ litoval Tomáš Abrham, trenér Kladna.

Patnáctka je zatím na čtvrtém místě tabulky, když před sebe pustila právě Duklu. Příštím soupeřem Kladna bude Slavoj Vyšehrad. Utkání začíná v sobotu v 10:00.

Druhé utkání mezi Duklou Praha a SK Kladnem sehráli žáci do čtrnácti let. Pro Kladno to byl zatím nejtěžší soupeř. Hosté celé utkání dotahovali skóre, to se zastavilo na remíze 5:5. „Hráči ukázali obrovskou vůli a bojovnost. S vydřeným bodem musíme být spokojeni,“ hodnotil Jiří Dušek, trenér Kladna.

Čtrnáctka ztratila v zápase se čtvrtou Duklou první místo v tabulce. Kladno je pět bodů za Vyšehradem, který má však o zápas navíc. Utkání mezi Kladnem a Vyšehradem začíná v sobotu v 11:45.

Česká liga starších žáků – U15

FK Dukla Praha - SK Kladno 3:2

branky Kladna: Mráček, Haifler

Sestava: Řehák – Procházka, Kadar, Abrham, Kárník – Sekanina (40. Haifler), Pihrt, Kott, Čech (55. Kopačinský) – Hudousek, Mráček

Česká liga starších žáků – U14

FK Dukla Praha - SK Kladno 5:5 (3:2)

branky Kladna: Kotouček 2x, Šnobl, Rohla, vlastní

Sestava: Pokorný – Halász (36. Dejčmar), Rohla, Linhart (50. Stříska), Jizba – Moravčik (36. Hlaváček), Dáňa, Drozda, Jůza – Kotouček, Šnobl

Mladší žáci se představili v Teplicích. Třináctka ve skvělém utkání vyhrála 7:1. Kladno loňského vítěze soutěže jasně přehrálo a zaslouženě vyhrálo. Utkání se střelecky povedlo hlavně Vrbovi, který vstřelil pět branek.

„Zodpovědným výkonem jsme nejlepší tým soutěže do ničeho nepustili. Předvedli jsme výsledkový i herní hit roku,“ byl spokojen Jaroslav Hrubeš, trenér Kladna. Co ho však netěší, byla porážka 5:16 od Meteoru Praha ve středeční dohrávce.

Mladší žáci do dvanácti let remizovali v Teplicích 14:14. „Bohužel jsem zaspali v prvním poločase. Za zlepšený první poločas je však hráče potřeba pochválit,“ hodnotil Milan Novák, trenér Kladna.

Česká liga mladší žáků – U13

FK Teplice - SK Kladno 1:7

branky Kladna: Vrba 5x, Šnobl, Jeřábek

Sestava: Kindl – Kozár, Švejda, Kreisinger, Strnad, Donát, Krejčí, Vrba, Loffelmann

Plecitý – Šrédl, Hrubeš, Jeřábek, Mačura, Zíka, Klíma, Pospíšil, Šnobl

Dohrávka 8. kola – 16. 10. 2013:

Meteor Praha - SK Kladno 16:5

branky Kladna: Kronus 2x, Šnobl 2x, Hrubeš

Sestava: Kindl – Kozár, Švejda, Kreisinger, Strnad, Donát, Krejčí, Vrba, Kolářský, Kronus

Cimrman – Šrédl, Hrubeš, Jeřábek, Mačura, Zíka, Klíma, Pospíšil, Šnobl, Halász

Česká liga mladších žáků – U12

FK Teplice - SK Kladno 14:14

branky Kladna: Pospíšil T. 5x, Kolářský 2x, Veiner 2x, Kronus, Fous, Slabý, Fojt, Čermák

Sestava: Šašek - Kolářský, Tyban, Vacínek, Slabý, Baruzzi, Lunger, Veiner, Pospíšil T., Fojt

Cimrman – Rottner, Fous, Solár, Měřínský, Bezděka, Kronus, Tomi, Čermák