Fotbalový klub
 SK Kladno
 založeno 1903

Starší dorost rozstřílel dalšího soupeře

24. 9. 2013 Podruhé nastoupili na hlavním hřišti a opět z toho bylo šest branek v síti soupeře. Poprvé to odnesl Sokolov 6:1. V sobotu porazili v 7. kole České ligy staršího dorostu fotbalisté SK Kladna Roudnici nad Labem rovněž 6:1. Mladší dorosty hrály v Rumburku, kde se utkaly s Varnsdorfem. Sedmnáctka remizovala s vedoucím týmem tabulky 1:1 a jako první sebrala domácím body.  Šestnáctka remizovala podruhé za sebou 0:0.

V poslední době postihla kladenské dorosty velká marodka. A dorost se musel v sobotu obejít bez čtyř hráčů základní sestavy. Na hlavním hřišti SK Kladna předvedl starší dorost, že jim velké domácí hřiště vyhovuje. Do poločasu vedl 4:0 a zápas kontroloval. Když se po pauze trefili Kraus se Suchým, mohl je trenér Petr Brabec vystřídat, protože oba hráči byli nominováni k odpolednímu zápasu A mužstva v Souši.

„V prvé řadě musíme poděkovat správcům SK Kladno, kteří nás pustili na hlavní hřiště i přes nepřízeň počasí,“ děkoval Petr Brabec. „V samotném zápase mě potěšila naše kombinační hra a to, že zápas zvládli i ti hráči, kteří měli delší herní výpadek kvůli zranění či nemoci,“ uzavřel Brabec.

Starší dorost SK Kladna je se čtrnácti body na čtvrtém místě tabulky, když na vedoucí Sokolov ztrácí čtyři body. V příštím kole hraje SK Kladno na hřišti Dukly Praha.

Česká liga staršího dorostu, 7. kolo - U19

SK Kladno - VOŠ a SOŠ Roudnice n.L.  6:1 (4:0) 

branky SK Kladna: 16. a 28. Popelka, 7. Hanuščík, 27. Cabejšek, 50. Suchý, 55. Kraus (pen.).

Sestava: Pešek (75.Smrkovský) – Krupička, Hübst, Suchý (65.Bodnár), Hanuščík – Bystřický, Pudil, Suk, Cabejšek – Popelka, Kraus (57.Spal).

 

Mladší dorosty přivezly dva body

Zraněními a nemocemi zužovaná sedmnáctka SK Kladna vyrazila do Rumburku, kde se utkala s vedoucím týmem soutěže Varnsdorfem. Ten v České lize mladšího dorostu neztratil ještě ani bod. Trenér Kladna Jakub Andrýsek postavil do základní sestavy dva hráče šestnáctky – Šimona Procházku a Filipa Novotného.

Do utkání hráči Kladna nevstoupili dobře a již v 5. minutě prohrávali 0:1. Ve 21. si však Kroutil narazil míč s Kubínem a prvně jmenovaný vyrovnal střelou z velkého vápna do horní šibenice domácí branky na 1:1. Ve vyrovnaném utkání již další branka nepadla. „Utkání jsme jak výsledkově, tak především herně zvládli. Všichni hráči zaslouží pochvalu za velmi zodpovědný a poctivý výkon, který nám pomohl přerušit soupeřovu sérii pěti vítězství v řadě,“ řekl Jakub Andrýsek.

Sedmnáctka SK Kladna je po šesti kolech se sedmi body na devátém místě tabulky České ligy mladšího dorostu. V příštím kole hraje v Karlových Varech, které jsou bez bodu a s jedním vstřeleným gólem na posledním místě tabulky.

Česká liga mladšího dorostu, 6. kolo – U17

FK Varnsdorf – SK Kladno 1:1 (1:1)

branka SK Kladna: 21. Kroutil

Sestava – Šulek – Procházka, Havelka, Sirůček, Novotný – Vojtek (41. Škvára), Kubín (70. Kafka), Kroutil, Hejda, Tyban – Sobota.

 

V pátém ze šesti zápasů v České lize mladšího dorostu udrželi hráči šestnáctky čisté konto. Bohužel podruhé za sebou nedokázali fotbalisté SK Kladna vstřelit branku a opět remizovali 0:0. Ve vyrovnaném zápase se Kladnu nepodařilo proměnit žádnou z gólových příležitostí. V prvním poločase nedal největší šanci Mikuláš Pospíšil, ve druhém jasnou příležitost Gerhardt. Skvěle zachytal Kladnu brankář Kleinmond, který chytil několik nebezpečných příležitostí soupeře. „I s absencí několika hráčů jsme měli zápas zvládnout. Po průběhu utkání, ale musíme být rádi za bod. Bohužel nás trápila přechodová fáze do útoku,“ hodnotil Karel Grabmüller, trenér Kladna.

Šestnáctka je se ziskem jedenácti bodů na čtvrtém místě tabulky. Její příští soupeř z Karlových Varů má jen o bod míň a je na šestém místě v České lize mladšího dorostu.

Česká liga mladšího dorostu, 6. kolo – U16

FK Varnsdorf – SK Kladno 0:0

Sestava: Kleinmond - Kopecký, Procházka P., Tirol, Fečkanin - Kala (65. Jemelka), Kafka, Vachuda, Volgner - Gerhardt (65. Feldman) , Pospíšil Mik.