Aktuality Mládež

SK Kladno přišlo s novým projektem společných tréninků

03 Listopad 2018

Kladno – Vychováváme společně! Mládež SK Kladno spolupracuje s dalšími týmy na výchově hráčů. Spolupráci zahájila společnými tréninky s Velvary/Bohemians 1905 a Baníkem Švermov. Týmy začaly od těch nejmenších společnými tréninky přípravek.

V září proběhl na stadionu Františka Kloze nábor pro děti prvních a druhých tříd. V říjnu se uskutečnily na stejném místě společné tréninky přípravek SK Kladno a Velvar, které jsou akademií Bohemians 1905. O týden později trénovali na stadionu Františka Kloze děti Baníku Švermov. „Jsme si vědomy, že když chceme dělat mládežnický fotbal, musíme začít u těch nejmenších a vzájemně spolupracovat“ říká Petr Maňkoš, šéftrenér přípravek SK Kladno.


Do společných tréninků se zapojili i trenéři hostujících týmů. „Trénink má samozřejmě největší přínos pro děti, kteří můžou poznat nové kamarády. My trenéři si vzájemně vyměňujeme informace a získáváme nové zkušenosti,“ říká Maňkoš. Vzájemnou spolupráci si pochvalují i rodiče, kteří mají možnost nahlédnout do zázemí druhého klubu. „Hlavně vidí, že nám jde opravdu o výchovu hráčů a ne o rivalitu mezi kluby,“ dodává Maňkoš. „Kulisa hlavního stadionu SK Kladno byla zážitkem pro většinu dětí i rodičů,“ dodává Lukáš Soudek, šéftrenér akademie Bohemians 1905.


Trenérům Velvar/Bohemians 1905 i Baníku Švermov se projekt, s kterým přišlo SK Kladno líbí a už plánují další společné tréninky. „My jsme z akce nadšeni a pozveme SK Kladno během listopadu na společný trénink k nám na umělou trávu. Chceme z toho udělat pravidelné tréninky,“ říká David Nedvěd, předseda Baníku Švermov. Podobně mluví i šéftrenér akademie Bohemians 1905 Lukáš Soudek. „Akce se povedla, trénink měl náboj a patřičnou kvalitu. Určitě to budeme opakovat napříč mládeží.“Advertisement block