Starší dorost SK poprvé vyhrál, porazil Vyšehrad

Kladno – Po Spartě a Slavii čekaly na dorostence SK Kladno další dva pražské celky. Nejprve se minulou středu představili na hřišti Bohemians Praha, kde obě mužstva prohrála. O víkendu pak na umělé trávě Slavoje Vyšehrad ale starší dorost vyhrál 3:0. Mladší prohrál 1:3. První kolo mají za sebou i starší žáci, kteří prohráli v nejvyšší soutěži s Cidlinou.

            Těžký start do České ligy staršího dorostu měli fotbalisté SK Kladno. V prvních dvou kolech prohráli na domácím hřišti se Slavií i se Spartou. Třetí kolo je nečekal jednodušší soupeř, když narazili na Bohemians Praha a prohráli 0:6. „Přitom prvních třicet minut nevypadalo vůbec špatně,“ hodnotil kladenský trenér Radek Duda. „Jenže po první inkasované brance existovalo na hřišti pouze jedno mužstvo,“ dodal.

            Starší dorostenci se však dali rychle dohromady a o víkendu vyhráli na umělé trávě Vyšehradu Praha 3:0. „Od začátku bylo utkání v naší režii. Kluci předvedli koncentrovaný výkon a skvělý výsledek se dostavil,“ byl spokojený Duda. Jeho svěřenci tak zakončili první čtyři kola s pražskými soupeři se třemi body. Nyní je čeká starší dorost Petřínu Plzeň a ve loženém kole pak U18 Mladé Boleslavi.

            Mladší dorostenci prohráli v Praze obě utkání. Na hřišti Bohemians 0:3 a na Vyšehradě 1:3. „Přitom na Bohemce jsme se prezentovali velmi dobrým výkonem. Neproměnili jsme ale vyložené šance, a naopak smolně inkasovali,“ litoval Jan Pejša, trenér Kladna. „V druhém utkání jsme působili zakřiknutým dojmem a dělalo nám problémy hřiště s umělým povrchem. Ve druhém poločase už jsme na hřišti dominovali, ale dokázali vstřelit jen jeden gól,“ řekl Pejša.

            Svou soutěž rozjeli také dorosty SK Kladno U18 a U16. Starší dorost vyhrál na hřišti Nymburku 3:1. „Byli jsme o něco lepším týmem a po zásluze vyhráli,“ hodnotil Pejša. Mladší dorostenci prohráli v Nymburku vysoko 0:8. „Byli jsme horším týmem úplně ve všem. Chyběla nám fotbalovost, nasazení i bojovnost,“ vysvětloval kladenský trenér Marek Novobilský.

ČLD U19: Bohemians Praha – SK Kladno 6:0 (2:0)

Sestava: Fajfrlík – Novák, Bokša (80. Rottner), Kácl, Hoffmann – Kraček (62. Justra), Kalina, Truhlář (62.Hanuščík), Duda (62. Rous), Veselý – Chlumský (72. Frühauf)

ČLD U19: FK Slavoj Vyšehrad – SK Kladno 0:3 (0:2)

Branky: Chlumský 2x, Novák

Sestava: Ševce – Novák (80. Brabec), Bokša, Fajka, Hoffmann – Kraček (80. Justra), Kalina, Kácl, Duda (80. Frühauf), Veselý (75. Truhlář) – Chlumský

KPSD: SK Polaban Nymburk – SK Kladno „B“  1:3 (1:1)

Branky: Rottner, Došek, Hanuščík

Sestava: Vajshajtl – Davídek, Faltus, Rottner – Kolka (62.Bach), Hanuščík – Fedorovych, Pavlíček, Debroise – Haluza

ČLD U17: Bohemians Praha – SK Kladno 3:0 (1:0)

Sestava: Tunka – Hrudka, Kopta, Kos, Kejzlar – Zoubek, Požár (69. Faltus) – Procházka (54. Novobilský), Mucha (69. Debroise), Halaj – Eška (60. Klein)

ČLD U17: FK Slavoj Vyšehrad : SK Kladno 3:1 (2:0)

Branky: Požár

Sestava: Tunka – Hrudka, Kopta, Kos (52. Novobilský), Kejzlar – Zoubek, Požár, Procházka, Mucha, Halaj – Eška (46. Klein)

KPMD: SK Polaban Nymburk – SK Kladno „B“  8:0 (5:0)

Sestava: Hejkal- Kralovič, Abrham, Bach, Hůla – Janát, Rekl, Feřtek – Svoboda, Bhaaddin Talai Al-Khewani – Havel

Opakovaně střídali: Faltus, Haluza, Pavlíček

Premiéra v nejvyšší soutěži žákům nevyšla

            Na konci minulé sezony si starší žáci SK Kladno vybojovali účast v České žákovské lize, nejvyšší soutěži pro fotbalisty do patnácti let. První kolo kladenským fotbalistům příliš nevyšlo a prohráli na domácím hřišti s Cidlinou 0:4. „V úvodu utkání jsme byli ustrašení a bojácní. Nechali jsme hosty brzy utkání rozhodnout,“ řekl Jaroslav Hamouz, trenér Kladna.

            Starší žáci do čtrnácti let vstoupili do utkání s Cidlinou velice aktivně a dostali se brzy do vedení. „Vypracovali jsme si další brankové příležitosti, ale trestuhodně jsme je zahazovali. Druhá půle neměla s fotbalem už nic společného,“ hodnotil kladenský trenér Josef Procházka. Utkání se dohrávalo za silného deště na podmáčeném hřišti a hosté šťastně zvítězili.

ČLŽ U15: SK Kladno – RMSK Cidlina 0:4 (0:3)

Sestava: Nohava – Novotný, Kučera, Šťastný (77. Assar), Sikora – Táborský (69. Novobilský), Šiktanc , Přerovský (41. Justra), Polák (31. Valach), Komín (69. Novák) – Burle

ČLŽ U14 – SK Kladno – RMSK Cidlina 2:3 (2:1)

Branky: Fitko, David

Sestava:  Koloušek – Šmolík, Polcar, Antonov, Kalík – Hauge, Chvalník, Kubík, Hájek – Fitko (57. Bacílek), David (74. Jemelka).

Komentáře