Dorost SK sahal po senzaci, nakonec veze ze Slavie bod

Kladno – Těžko mohli mít na úvod sezony těžšího soupeře. Fotbalisté SK Kladno nastoupili v úvodním kole České ligy na hřišti Slavie Praha. Po prvním poločase to vypadalo na senzaci, když hosté vedli 2:0. Nakonec z toho byla remíza 2:2. Mladší dorostenci prohráli na Slavii 3:5. 

            Velmi kvalitní tým Slavie Praha čekal na úvod České ligy staršího dorostu fotbalisty SK Kladno. Přesto hosté ukázali, že se dá hrát s každým a po první půli vedli 2:0. „Domácí byli častěji u míče a lépe kombinovali. Naši kluci se dobře posouvali a chodili jsme do rychlých protiútoků. Bohužel jsem ve druhé půli nebyli dostatečně aktivní a domácí vyrovnali, přesto má tento bod svou cenu,“ hodnotil Jan Pejša, trenér Kladna. „Ale opět se ukázalo, že když mužstvo hraje jako tým, tak může hrát s každým,“ dodal Pejša.

            Mladší dorostenci SK Kladno byli v úvodu utkání na Slavii příliš nervózní a rychle prohrávali 0:2. Po půl hodině hry se domácím vyrovnali nejen herně ale i výsledkově. „Bohužel jsme byli potrestáni po naší chybě a domácí rozhodli utkání ve svůj prospěch. Kluky ale musím pochválit za velmi dobrý přístup k utkání,“ řekl kladenský trenér Jan Procházka.

ČLD U19: SK Slavia Praha U18 – SK Kladno 2:2 (0:2)

Sestava: Vajsajtl – Novák, Fajka, Liška, Hoffmann – Zoubek, Hanuščík – Procházka (81. Fedorovych), Rous, Došek (87. Novobilský), – Klein (72. Haluza)

Branky: Došek, Novák

ČLD U17: SK Slavia Praha U16 – SK Kladno 5:3 (2:1)

Sestava: Lhota – Hůla (46. Janát), Požár, Kos – Kopta, Maxant, Kejzlar, Mucha, Měchura – Svoboda (46. Procházka), Feřtek (71. Halaj)

Branky: Svoboda, Požár (pk.), Halaj

Komentáře