Dorost SK začal skvěle, obral o body vedoucí Slavii

Kladno – To čekal málokdo. Starší dorost SK Kladno začal jarní část České ligy parádně. Na úvod soutěže měl nejtěžšího možného soupeře – vedoucí tým tabulky SK Slavii Praha a ještě k tomu na jejím hřišti. Jenže kladenští dorostenci ukázali, že se mohou srovnávat s každým týmem v soutěži a vybojovali bod za remízu 1:1. Mladší dorostenci na Slavii sahali až do 92. minuty také po bodu, ale nakonec prohráli 1:3.

            Podzimní část soutěže staršímu dorostu SK Kladno příliš nevyšla a v té jarní budou bojovat o záchranu druhé nejvyšší dorostenecké soutěže. Mužstvo v zimě převzali Jan Pejša s Jakubem Andrýskem a začali skvěle. Na hřišti vedoucího týmu soutěže Slavie Praha remizovali 1:1. „Musím klukům poděkovat za předvedený výkon jak po fyzické, tak taktické stránce,“ byl spokojený Jan Pejša. Přestože jeho mužstvo po nešťastné brance prohrávalo, dokázalo proti silnému soupeři vyrovnat. „Stále jsme spoléhali na zabezpečenou obranu a vyráželi do rychlých protiútoků. Škoda jen, že jsme žádný nevyužili, i tak je to na začátek sezony slušný výsledek,“ dodal Pejša.

O další slušný výsledek se dorostenci SK Kladno pokusí o víkendu na hřišti pražské Sparty, která je pro změnu třetí v tabulce České ligy.

Rovněž v České lize mladšího dorostu vede tabulku Slavie Praha. Fotbalisté SK Kladno nastoupili k zápasu v prvním poločasu s přílišným respektem. Postupem času ho ale ztratili a ještě v 92. minutě sahali v závaru před domácí brankou po vyrovnání. Jenže to se nepovedlo a domácí z protiútoku pojistili výsledek na 3:1. „Kluky přesto chválíme za přístup, nasazení a místy i fotbalovost,“ hodnotil kladenský trenér Radek Duda, který se trenérsky přesunul ze staršího k mladšímu dorostu SK Kladno.

ČLD U19: SK Slavia Praha U18 – SK Kladno 1:1 (1:1)

Branka: Duda

Sestava: Ševce – Truhlář, Kácl, Bokša, Novák – Zoubek, Fajka – Kraček (81. Hanuščík), Duda, Došek (90. Hoffmann) – Janega (61. Rous).

ČLD U17: SK Slavia Praha U16 – SK Kladno 3:1 (1:0)

Branka: Kos

Sestava: Kralovič – Požár, Kopta, Kos, Kejzlar – Halaj (85. Faltus), Maxant, Hrudka (46. Kolka), Mucha (65. Měchura), Procházka – Eška

Komentáře