Druhá výhra v řadě!

FC Slavia Karlovy Vary – SK Kladno    2:11 (střelci: Fitko 3x, Tyburec 2x, Chvalník 2x, Kubík 2x, Kalík, Hauge)

Úvod zápasu patřil domácím. Hýřili aktivitou a pěknými kombinacemi se dostávali na dostřel naší branky. Po zásluze tak ve 13. minutě Karlovy Vary vedli 2:0. V minutě patnácté nám pomohla chyba domácí obrany, kterou vystihl Martin Chvalník. Obešel obránce i brankáře a snížil na 2:1. Tento moment klukům nalil krev do žil. Do konce první třetiny už žádná branka nepadla, přestože měly oba celky příležitosti ke skórování.

O první přestávku jsme si řekli, že ke konci první třetiny jsme byli více než vyrovnaným soupeřem a musíme ještě přidat, abychom byli ještě lepší. A také to tak bylo. Hra byla na začátku druhé části stále vyrovnaná, ale najednou jsme to byli my, kdo měl více ze hry. Ve 38. minutě napřáhl z dálky Aleš Fitko a nachytal brankáře na švestkách – 2:2. Na konci druhé části jsme strhli vedení na svou stranu čtyřmi za sebou rychle jdoucími góly. V 53. minutě po ofsajdu domácích jsme rozehráli bleskovou gólovou akci. Aleš Fitko delší přihrávku našel Lukáš Musila, který posunul na nabíhajícího Honzu Tyburce. Ten se kličkou uvolnil a před brankou viděl Lukáše Kalíka, který obešel protihráče a střelou k tyči se nemýlil – 2:3. V 56. minutě Ondra Koloušek křikl na Aleše Fitka, poslal mu přesný výkop a Aleš se rázem ocitl tváří v tvář domácímu brankáři, kterého krásně přehodil – 2:4. Uběhlo sotva 120 vteřin a skóre se měnilo znovu. Bylo to znovu po oku lahodící akci. Aleš Fitko prostrčil na Martina Chvalníka, který centrem našel přesně Honzu Tyburce a ten střelou z první nedal brankáři šanci – 2:5. O minutu později se hezky uvolnil Vojta Polcar mezi dvěma obránci, přesně našel Dominika Hájka, který akci vyšperkoval přihrávkou před prázdnou branku a Martin Chvalník si s tím věděl rady – 2:6.

I ve třetí části jsme nepolevili a soupeře předčili ve všech směrech. V 67. minutě jsme viděli další pohlednou akci, kterou rozjel Ríša Kubík. Posunul na Vojtu Polcara, který se kličkou zbavil protihráče, posunul na levý kraj zálohy na Kubu Ježka, který vyhrál přetlačovanou o míč a hezkou přihrávkou do běhu vyslal Dominika Hájka, který se otočil okolo obránce a před brankou přesně našel Ríšu Kubíka, jeho střela se třepotala v síti – 2:7. Osmnáct minut před koncem se Aleš Fitko prosmýkl mezi dvěma obránci, nezachoval se sobecky a přihrávkou do prázdné vyzval Honzu Tyburce ke skórování – 2:8. O pět minut později zachytil chybnou rozehrávku Aleš Fitko, přihrávkou do běhu vyslal Lukáše Kalíka, který šikovně prostrčil na Ríšu Kubíka. Ten si míč zasekl a levačkou nedal brankáři šanci – 2:9. V 85. minutě se prosadil podobnou zasekávačkou Ríša Hauge, čímž se zbavil obránce a levačkou uklidil míč do branky – 2:10. Hned o minutu později domácí obrana zaváhala, když chybnou rozehrávku zachytil Aleš Fitko. Jeho šikovné obstřelení brankáře skončilo v síti – 2:11.

Do utkání zasáhli – Ondřej Koloušek – Vojtěch Polcar, Dominik Hájek, Jakub Pešek, Richard Kubík, Lukáš Musil, Jan Tyburec, Richard Hauge, Jakub Ježek, Martin Chvalník, Aleš Fitko, Filip Kyjanka, Lukáš Kalík.

Hodnocení trenérů:

Domácí rychle vedli 2:0 a byli aktivnějším týmem. Kluci se však nepoložili a naopak začali více makat. Dlouho to tak nevypadalo, ale nakonec z toho byla vysoká výhra.  Soupeři jsme nedali nic zadarmo a od poloviny zápasu jsme v utkání naprosto dominovali. Klukům patří dík za předvedený výkon.

Komentáře