Mladší dorost vyhrál v Jablonci, nejmladší žáci jednoznačně porazili Litvínov

Prodloužený víkend pro mládež SK Kladna žádné volno či dovolenou, naopak přinesl další várku zápasů, které měly napříč kategoriemi opravdu rozdílné výsledky. V Jablonci to v případě dorostenců bylo vždy o jeden gól, „B“ týmy dorostů si ze Sedlčan odvezly plný počet bodů a z týmů žákovských bodovali pouze ti nejmladší – U12.

Další „podještědský“ soupeř čekal kladenské dorosty hrající Českou ligu dorostu tuto neděli. Po těsné prohře doma s Libercem tentokrát zajížděli na půdu Jablonce. „Přestože jsme opět odehráli solidní utkání znovu jsme doplatili na slabou koncovku. Bohužel ve finální fázi stále nejsme dostatečně agresivní a hladoví po vstřelení branky.“ komentoval zápas trenér U19 Jan Pejša.

Již standardně můžeme v podání U18 vidět rychlé a úspěšné vstupy do zápasů. Jinak tomu nebylo ani v případě zápasu se Sedlčany. Gól v druhé minutě dorost Kladna nasměroval za další výhrou. Trenér U18 Jan Pejša dodává: Od začátku utkání jsme byli jednoznačně lepším týmem a jen naše neproměňování šancí domácí zachránil od větší prohry.“

Opět šlo o rozdíl jediné branky, také v případě U17 šlo v Jablonci o ukrutný boj, který zásadně ovlivnila červená karta z úvodu utkání, jenž nakonec mladší dorost vyhrál 2:1. Našim cílem bylo navázat na slušné herní výkony a vyvarovat se chyb v obraně z posledních zápasů. To se klukům až na darovaný gól Jablonci podařilo a protože jsme vstřelili o branku více než domácí tak konečný výsledek skončil k velké radosti v náš prospěch,“ dodal Radek Duda.

Na sérii výher chtěla o víkendu navázat také U16. To se na půdě posledních Sedlčan povedlo, dokonce s dvouciferným výsledkem, kdy byl konečný stav zarovnán na neuvěřitelných 13:1. Desátá výhra v řadě. V celém utkání jsme byli lepším týmem. Vypracovali jsme si spoustu gólových příležitostí, které jsme z větší části proměnili a musím tak kluky pochválit, že i za rozhodnutého stavu chtěli hrát kombinační fotbal a gólových šancí neubývalo,“ komentuje trenér mladšího dorostu Marek Novobilský.

Mladší žáci na jaře stále stoprocentní!

Navázat na kvalitní výkon z předchozích kol chtěla také kladenská U15. Ta na hřišti v Rozdělově hostila plzeňskou Viktorii. Naději však ukončilo rozmezí 24. a 26. minuty, kdy tým starších žáků dvakrát inkasoval. Dobře a nadějně rozehrané utkání jsme bohužel ztratili během několika minut v prvním poločase, kdy soupeř dvakrát skóroval po našich chybách.“ dodal trenér starších žáků Hamouz.

Vysokou prohru si v sobotu připsala U14. Ta se soupeři nedokázala vyrovnat a zaznamenala tak sedmigólový debakl. Utkání se nám vůbec nepovedlo. Zaostávali jsme ve všech aspektech hry. Soupeř zaslouženě vyhrál,“ dodal trenér Josef Procházka.

Hned 6 týmů se v tabulce mladších žáků kategorie U13 pohybuje v rozmezí jednoho bodu. Soutěž je tak extrémně vyrovnaná. To platilo i v sobotním utkání kladenských žáků s Litvínovem, kde naše U13 bohužel tahala za kratší konec. „Zápasy venku mívají u nás stejný průběh, takže dostaneme laciné góly, soupeř se nám zatáhne a hraje na brejky, což bylo i v zápase v Litvínově,“ řekl Pavel Drsek.

Sedmou výhru v řadě zaznamenala v Litvínově kategorie U12. Jednoznačný výsledek v poměru 10:0 komentuje trenér Zachariáš: „I v sedmému MU v řadě jsme uspěli a vyhráli jednoznačným výsledkem. Naší zatím nejlepší předvedenou hrou jsme soupeře k ničemu nepustili a sami si vytvořili velké množství brankových příležitostí, které jsme tentokrát proměňovali. Předvedená hra se musela všem líbit.“ 

ČLD U19: FA Jablonec – SK Kladno 1:0 (1:0) 

Sestava: Ševce – Truhlář, Kácl, Bokša (12. Hoffmann), Novák – Fajka, Zoubek – Veselý, Duda, Došek (75. Rous) – Janega (61. Kraček)

KPSD: Tatran Sedlčany – SK Kladno „B“ 1:3 (0:2) 

Sestava: Lhota – Faltus, Požár (46. Novobilský), Rottner, Hoffmann – Debroise, Rous – Fedorovych (68. Janát), Klein (46. Halaj), Eška (46. Měchura) – Vajshajtl 

Branky: vlastní, Eška, Vajshajtl 

ČLD U17: FA Jablonec – SK Kladno 1:2 (1:1)

Sestava: Kralovič – Hůla (75. Abrhám), Novobilský, Požár, Kopta – Eška, Hrudka, Zoubek (46. Kolka) Mucha (60. Palán) Kejzlar – Klein

Branky: Novobilský, Klein 

KPMD: Tatran Sedlčany – SK Kladno „B“ 1:13 (0:3) 

Sestava: Hejkal – Svoboda, Abrham, Hůla, Novobilský – Janát, Rekl, Randýsek, – Feřtek, Palán – Havel

Opakovaně střídali: Tunka, Kralovič, Požár

Branky: 6x Tunka, 3x Palán, Kralovič, Janát, Havel

ČLŽ U15: SK Kladno – FC Viktoria Plzeň 0:3 (0:2)

Sestava: Nohava – Jílek, Šťastný, Šindler, Sikora, Šiktanc (50. Novák), Valach (41. Polák), Komín (52. Mezera), Drechsel (65. Peroutka), Kučera, Burle

ČLŽ U14 – SK Kladno – FC Viktoria Plzeň 0:7 (0:3)

Sestava: Koloušek – Šmolík, Polcar, Hájek, Hauge (41. Kyjanka) – David (50. Ježek), Antonov, Bacílek, Fitko, Kalík (41. Jemelka) – Pešek. 

ČLŽ U13: FŠ Litvínov – SK Kladno 4:2

Sestava: Lhota, Jakub Jícha – Vejvoda, Volkov, Svoboda, Pleiner, Jan Jícha, Táborský, Linc, Paur, Evan, Drsek, Skála.

Branky: Táborský, Drsek

ČLŽ U12: SK Kladno – FŠ Litvínov 10:0

Sestava: Vávra, Doležal – Otcovský, Ciniburg, Rinoš, Soukup, Poloček, Dvořák,

Hlava, Kadlík, Topolanský, Zahradník

Branky: 2x Kadlík, 2xTopolanský, 2xHlava, 2x Dvořák, Soukup, Ciniburg

Komentáře