Pět zápasů a čtyři výhry, mladíkům SK Kladno se víkend povedl

Kladno – Téměř stoprocentní víkend má za sebou mládež SK Kladno. Dorosty zvítězili na hřišti v Mostě U19 2:1 a U17 6:0. Starší žáci rozdrtili doma Aritmu Praha 9:1 a 4:1. Své utkání nezvládl pouze dorost do osmnácti let, když prohrál v Červeném Újezdu. Mladší žáci měli volno. 

První vítězství si připsali fotbalisté SK Kladno do devatenácti let. V České lize staršího dorostu nastoupili na hřišti v Mostě a zvítězili 2:1. Na vítězství se podílel jedním gólem i Tadeáš Pospíšil, který posílil tým dorostu, i když už druhou sezónu válí v divizním mužstvu dospělých. „Za výborný kolektivní výkon si naši chlapci zasloužili pochvalu a poděkování. Takto by mělo Kladno bojovat vždy a za všech okolností,“ řekl Radek Duda, trenér Kladna.

V České lize mladšího dorostu vyhráli fotbalisté SK Kladno v Mostě vysoko 6:0. Po prvním poločase vedli hosté již 3:0, přesto trenér Jan Pejša nebyl s výkonem spokojený. „Zbytečně jsme ztráceli míče a zbrkle řešili finální fázi,“ řekl. Druhá půle skončila stejným poměrem, ale zde už byl trenér spokojenější. „Naše hra se zlepšila a bylo vidět spousty hezký akcí. Vítězství bylo zasloužené,“ dodal Pejša.

První porážku utrpěl dorost do osmnácti let v I. A třídě. Na hřišti v Červeném Újezdu prohrál 1:3. „Bohužel naši kluci fyzicky zdatnějšímu soupeři vůbec nestačili a ani po herní stránce se nedokázali prosadit,“ hodnotil utkání Jan Pejša.

ČLD U19: FK Baník Most – Souš – SK Kladno 1:2 (0:0)

Branky: Zábranský, Pospíšil T.

Sestava: Cimrman – Veselý, Tyban (50. Klvaň), Kolářský, Veiner (89. Vaňous) – Zábranský, Pospíšil L. – Blažek (82. Chvojka), Slabý, Krpálek – Pospíšil T. (89. Halaj)

ČLD U17: FK Baník Most – Souš – SK Kladno 0:6 (0:3)

Branky: Bokša 2x, Chlumský, Duda, Truhlář, Fiala

Sestava: Ševce – Novák, Kalina, Bokša, Hoffman – Kácl – Lank (46. Fiala), Duda, Pavlík, Truhlář – Chlumský 

I.A třída: TJ Sokol Červený Újezd – SK Kladno ,,B“ 3:1 (1:1)

Branka: Grumlík

Sestava: Švestka – Grumlík, Mottl, Brabec, Rottner – Ricci, Fajka, Landa, Došek, Vosyka – Heler (46. Janega)

Starší žáci SK Kladno do patnácti let přivítali na domácím hřišti fotbalisty Aritmy Praha. Domácí se na soupeře vrhli hned od začátku a po patnácti minutách bylo utkání rozhodnuto, když vstřelili čtyři branky. Do poločasu přidali ještě dvě. Ve druhé půli se hra vyrovnala, přesto domácí přidali ještě tři branky. „S prvním poločasem můžeme být spokojeni. V tom druhém jsme zdaleka nepodali výkon, který bychom očekávali. Místo, abychom hráli stejně, tak jsme se uspokojili, a to by se nám stávat nemělo,“ řekl trenér Jan Procházka. 

            Souboj o první místo v tabulce sehráli fotbalisté SK Kladno do čtrnácti let proti Aritmě Praha. Domácí zvládli utkání skvěle a vyhráli 4:1. „Předvedli jsme soustředěný výkon a soupeře zaslouženě přehráli. Musím kluky pochválit, ale prostoru ke zlepšení a učení fotbalu je ještě mnoho,“ řekl kladenský trenér Václav Feřtek.

ČDŽ U15: SK Kladno – SK Aritma Praha 9:1 (5:1)

Branky: Eška 3x, Hamouz 2x, Chochola 2x, Zoubek, Kůsa

Sestava: Vojtíšek – Řehoř M. (41. Egrmaier), Faltus(69. Kolka), Chochola, Požár, Zoubek (57.Řehoř L.), Hamouz, Pospíšil, Kozubek (57. Mikula), Eška, Haluza (41. Kůsa)

ČDŽ U14: SK Kladno – SK Aritma Praha 4:1 (2:0)            

Branky: Kolísek 2x, Feřtek, Pavlík

Sestava: Hejkal – Procházka, Kopta, Chvapil, Kejzlar – Hůla (40. Janát), Halaj (60. Mucha), Jílek, Kolísek – Feřtek, Pavlík

 

Komentáře