Předvánoční turnaj starších přípravek patřil SK Kladnu

Kladno – Kladenská sportovní hala zažila turnaj fotbalových nadějí. Na palubovce se předvedlo téměř osmdesát mladých fotbalistů ročníku 2010 a mladších. Vítězství bral tým SK Kladno – modří, na druhém místě skončilo Velké Přítočno a třetí druhé mužstvo SK Kladna – černí.

SK Kladno uspořádalo v neděli 8. prosince halový turnaj starších přípravek v Kladenské sportovní hale. Sedm z osmi týmů bylo z kladenského okresu, vyjímkou byl pouze tým Uhelných Skladů. Hrálo se systémem každý s každým a kladenský SK nasadil do turnaje dva týmy. Po třech kolech byly oba týmy SK stoprocentní. Čtvrté kolo klopýtli modří, když nestačili na Uhelné Sklady v poměru 1:3 a tým černých remizoval s Brandýskem 0:0. Další kolo opět nevyšlo černým. Ti nestačili na SK Velké Přítočno a podlehlo 0:2.

V posledním kole turnaje na sebe narazily oba týmy SK Kladna. V případě remízy nebo výhry černých, by pořádající obsadil první dvě místa v turnaji. Po velkém tlaku a několika neproměněných šancích černého týmu přišel půl minuty před koncem protiútok, který zakončil Lukáš Linc vítězným gólem. Tím zajistil modrému mužstvu prvenství a své kamarády v černých dresech odsunul na třetí místo.

Všichni aktéři si turnaj velice pochvalovali a přislíbili účast i v dalším ročníku. „Myslím, že se turnaj líbil všem. Hlavně hráči si dle mého názoru turnaj užili a ukázali své umění a dovednosti,“ nechal se slyšet Michal Zachariáš, trenér SK Kladno ročníku 2010. „Příští rok máme v plánu pořádat dva takovéto turnaje. Jeden opět pro regionální týmy a druhý pro ligová mužstva, která se zúčastnila již prvního ročníku. Minulý rok tu byly týmy jako SK Slavia Praha, Ústí nad Labem, nebo Viktorka Žižkov,“ dodal „Zachy“.

Rádi bychom ještě poděkovali Vaškovi Kalinovi ze starších žáků SK Kladna, který turnaj odpískal jako zkušený rozhodčí a Terezce Pavelcové za obsluhu časomíry a zapisování střelců. Největší dík však patří samotným hráčům a trenérům. Tak za rok nashle!“ usmívali se oba trenéři SK Kladna.

Nejlepší brankář turnaje: David Vejvoda – SK černí

Nejlepší hráč turnaje: Jan Jícha – Velké Přítočno

Nejlepší střelec turnaje: Lukáš Linc – SK modří

Konečné pořadí: 1) SK Kladno „modří“

2) SK Velké Přítočno

3) SK Kladno „černí“

4) SK Uhelné Sklady

5) SK Hřebeč

6) SK Kročehlavy

7) FK Brandýsek

8) TJ Baník Švermov

Komentáře