Reportáž 10. kola s Chomutovem.

Šanci na reparát dostali v podobě 10. kola po prohře v České Lípě kladenští fotbalisté. Na stadion Františka Klóze přijíždí Chomutov a Kladno chce bodovat.

Do utkání Kladno šlo se změnami ve všech řadách. Rendlu, kterého kvůli zranění ramene čeká operace, nahradil Kolářský. Javorek, který je veden jako střední obránce, nastoupil v útoku a na hraji zálohy si první start připsal Pihrt.

Zápas začal pozvolným tempem. Ani jeden z týmů se nepouštěl do větších akcí a hrál se tak vyrovnaný fotbal, který nepřinesl šance ani na jedné straně. Urputně bojující Javorek na hrotu útoku „zatápěl“ urostlým stoperům Chomutova, kteří v z ničeho nic v rozpětí 10ti minuti vytvořili dvě obrovské chyby. Tím nadělili kladenským útočníkům dárky v podobě stoprocentních gólových šancí. Zakončení se v obou případech ujal Pihrt. Ten si motivovaný první startem první gól chtěl zarputile připsat. Ovšem ani jednou velice nadějné příležitosti v tížený gól neproměnil. Do kabin se tak odchází bez branek.

Druhý poločase se nese ve slibném tlaku kladenských. Ti se kombinační hrou dostávají do náznaků šancí, které opět gólem nekončí. Za zmínku stojí velice povedená akce Lukáše Pihrt, který se na hranici velkého vápna zmocnil míče, před tří hráče prošel až před vybíhajícího brankáře hostí. Pihrt se sice ke střele dostal, gólman Chomutova byl však z brány včas a na pohled pěknou individuální akci Pihrta zneškodnil.

Vzhledem k tomu, že si hostí nevypracovali jedinou gólovou příležitost, a Kladno ani jednu šanci nepřeměnilo, zápas končí bezbrankovou remízou, která domácí tým může mrzet. Nyní SK Kladno čeká TJ Sokol Libiš. Utkání se odehraje na půdě Libiše 15. října v 10:15.

SK Kladno – FC Chomutov 0:0 (0:0)

Sestava: Pettík – Borák, Pechr, Kolářský, Růžička – Ježdík (64. Šíma), Holub, Balšánek, Procházka, Pihrt – Javorek

Pro více informací sledujte naše sociální sítě!

Komentáře