Reportáž 17. kola s Újezdem Praha 4.

Třetí kolo jarní části Divize B čeká kladenské fotbalisty těžký soupeř – nováček soutěže SK Újezd Praha 4, který na přízvisko „zelenáče“ nedává ani trochu pomyslet. Druhé místo před začátkem dnešního klání mluví za vše. V kombinaci s malou umělou trávou tak lze nečekat nic jiného než velice bojovné utkání.

Utkání začíná v rychlém tempu, Kladno snažící se o svou typickou kombinaci naráží na důsledně dostupující domácí, kteří svým tvrdým přístupem ke hře demonstrují to, jakým způsobem se dnes fotbal bude hrát. První branka na sebe nenechá čekat vůbec dlouho, a to když se po tlaku domácích ve velkém vápně Kladna zmocnil míče Ircing, který Pettíkovi v bráně nedal šanci na zásah. Hostující Kladno hraje jako opařené a za nedlouho dostává další branku. V 9. minutě Kolářský špatně odhadl odskok balónu, jenž propadl za jeho záda. Toho se pohotově zmocnil domácí Jeřábek a posílá tak Újezd do vedení 2:0. Série dlouhých balónů a tvrdých soubojů nepřináší pro oko pohledný fotbal, nicméně o to náročnější je pro hráče na hřišti. Nutno podotknout, že domácí hráči si v této disciplíně vedou o poznání lépe. Vyhrávají řadu důležitých soubojů a rovněž se jim daří sbírat velké množství odražených míčů. To hostující Kladno rozhazuje natolik, že již v 18. minutě prohrává hrozivých 0:3. Otočit utkání o poznání lepším směrem se pokouší trenér Procházka ve 38. minutě, a to když hned dvojící střídání vnáší na hřiště čerstvý vítr. A i přes to, že branka nepadla, velkou šanci si vytvořil Holub, který tvrdou ranou ohrozil branku domácích. Brankář Ježek byl však proti a včasným zákrokem střelu zneškodnil. Do kabin se tak odchází za stavu 3:0 pro domácí.

Druhá půle začíná pro kladenské opravdu krutě. Přes veškeré instrukce a snahu o pozvednutí výkonu inkasují hned ve 47. minutě, čímž znatelně přicházejí zbylou naději, se kterou do druhé půle vstoupili. Soupeř se následně zatahuje a iniciativu přenechává právě hostím. Kladno se přes svou neúprosnou snahu skóre korigovat nenachází ten správný recept a vstřelení branky a naopak domácí jsou ti, kteří z protiútoků neúnavně hrotí dál.

Píše se 65. minuta a jediný světlý okamžik pro Kladno zapisuje Pihrt, který se z levé strany navádí míč do středu hřiště. Obratně přechází přes dva protihráče a přesnou střelou k tyči brankáře Ježka vykřesal tíženou naději. 1:4. Kladno tlačí dál, Holubova tečovaná střela těsně přeletěla branku, Šnoblovo zakončení končí v náruči Ježka a když ani střídající Kafka nezamířil přesně, bylo jasné, kdo dnes zvítězí. Pátý gól přidává po akci z pravé strany Janků, jehož druhý gól v utkání byl nutno podotknout výstavní, o to víc byl však krutý pro hostující Kladno, které tak z Prahy odjíždí s výpraskem 1:5.

SK Újezd Praha 4 – SK Kladno 5:1 (3:0)

Sestava: Pettík – Borák (38. Růžička), Rendla, Kolářský – Čížek (64. Dostál), Balšánek (38. Javorek), Procházka, Pihrt – Šnobl, Šíma (56. Kafka)

Branky: 65. Pihrt

V příštím utkání přivítají kladenští fotbalisté v rámci šance na reparát poslední Vilémov. Výkop je 25.3. v 10:15. Pro více informací sledujte naše sociální sítě.

Komentáře