Reportáž 19. kola s Vilémovem

Minulé kolo přineslo pro kladenské fotbalisty drtivou porážku. Porážku, která značně ukázala to, jakým směrem se v následujících týdnech bude tabulka Divize B vyvíjet, mělo SK Kladno šanci odvrátit na svém domácím hřišti proti poslednímu Vilémovu.

Hosté vyrukují s nepříjemnou taktikou. Od první minuty vysoko napadají a svým důrazem boří snahy o rozehrávku domácího týmu. To nese svém ovoce již ve druhé minutě, kdy si po zaváhání kladenského týmu navádí míč na brankáře Cimrmana útočník Zima. Pokus o kličku však mladý gólman čte a rychlou rozehrávkou zakládá protiútok, na jehož konci stojí Šíma, který Kladno posílá do vedení. Následující minuty vilémovští ze své taktiky nepolevují. I přes značnou dominanci Kladna se udatně drží nařízené taktiky a ve snaze napadat nepolevují. Odměnou jim za to byl v 15. minutě vlastní gól Balšánka, který smolně mění trajektorii letící centru přímo za záda bezmocného brankáře Kladna. 1:1. Reakce se sebe ovšem nenechá čekat dlouho. Hned 0 dvě minuty později krásnou kombinací domácí překonávají celou obranu Vilémova a Šnobl zvyšuje na 2:1. Když během třech minuty Kladno střílí tři góly, zdá se být po zápase. Minuty 29, 30 a 31 jsou pro vývoj celého zápasu fatální. Šnobl se Šímou mají den a trápícímu se Vilémovu nedávají šanci. Náhlá změna skóre znamená, že hráči do kabin odcházejí za stavu 6:1 pro domácí, a mají před sebou ještě druhou půli.

Do té se trenér Procházka rozhodl udělat hned tři změny, a nemohl litovat. Střídající hráči snad ještě navýšili tempo, ve kterém domácí Kladno válcovalo Vilémov. Branku následně přidává Dostál, Kolářský, Slabý i Rendla a po naprosté dominanci v druhé půli není potřeba delšího komentáře. Kladno svůj reparát po minulém zápase úspěšně složilo, konečný výsledek 11:1 je historicky nejvyšší výhrou SK Kladna a již teď se můžeme těšit na to, co tým trenéra Procházka předvede v neděli na hřišti B týmu Admiry Praha.

SK Kladno – SK STAP – TRATEC Vilémov 11:1 (6:1)

Sestava: Cimrman – Borák, Rendla, Kolářský (60. Slabý) – Čížek (59. Kafka), Holub, Balšánek (46. Růžička), Procházka, Pihrt (46. Dostál) – Šíma, Šnobl (46. Javorek)

Branky: 4x Šíma, 2x Šnobl, vlastní, Slabý, Kolářský, Rendla, Dostál

Příští utkání odehraje SK Kladno na půdě B týmu Admiry Praha. Výkop je v neděli 2.4. ve 14:00. Pro více informací sledujte naše sociální sítě.

Komentáře