Reportáž 22. kola s Louny

Po minulém týdnu, kdy kladenští fotbalisté prohráli na svém domácím hřišti s Březovou přichází na řadu další těžký soupeř – FK Seko Louny. Tým hrající v kompaktním bloku historicky pro kladenské nepředstavuje oblíbeného soupeře. Vždyť naposledy to skončili jen 1:0 právě pro Kladno, také po urputném boji.

Zápas Kladno začíná se hned se čtyřmi změnami vynucenými zdravotními problémy, jen Rendla je na pracovní cestě v zahraničí. Jeden z navrátilců do sestavy Dostál se za svou šanci odvděčil hned ve druhé minutě. I přes to, že je vzrůstem nejmenším hráčem týmu, po centru z pravé strany míč hlavou přesně uklízí do branky soupeře a Kladno se tak může těšit brzkému vedení. Prakticky z rozehrávky – minutu po vstřelené brance se sám na brankáře řítí Šíma, ten však svou slabší nohou minul. Třetí gólová šance Kladna přichází v minutě sedmé, prchající Javorek je však za sražen k zemi a svojí příležitost rovněž nevyužil. Opaření domácí se k jejich radosti konečně probouzí, začínají hrát a nedělní partie se vyrovnává. Hru jim bohužel brzdí řada nepřesností, ze kterých těží právě Kladno a tvoří si řadu nebezpečných protiútoků. Jeden z nich skvěle rozehrál Balšánek na nabíhajícího Šímu, ten přesně hledá Pihrt, který ve 34. minutě posílá Kladno již do dvougólového vedení a určuje tak konečný stav první půle.

Druhý poločas domácí nutí Kladno k chybám v rozehrávce a především během jeho začátku nebezpečně hrozí před brankou Cimrmana. Ten však společně s pevně hrající obranou lounské k ničemu vážnějšímu nepouští. Kladno pomalu začíná svého soupeře přehrávat a tvrdou hrou dává zapomenout na obrat v režii Loun. To graduje 72. minutou a gólem Šímy, který po střele Kafky do tyče zvyšuje už na 3:0 z pohledu Kladna. Ani to není vše a skóre hned dvakrát navyšuje střídající výletník Šnobl, jenž využil dvě přesné nahrávky Čížka a společně tak dokonali vysokou výhru na půdě sedmých Loun.

FK Seko Louny – SK Kladno 0:5 (0:2)

Sestava: Cimrman – Borák, Kolářský, Růžička – Čížek, Pihrt (84. Noll), Balšánek, Slabý (71. Procházka), Dostál (71. Kafka) – Šíma (76. Šnobl), Javorek (84. Hanzlík)

Branky: 2. Dostál, 34. Pihrt, 72. Šíma, 78. a 89. Šnobl

V příštím utkání se SK Kladno utká na půdě Kosmonos. Výkop je v sobotu 22.4. v 10:30. Pro více informací z aktuálního dění na SK sledujte naše sociální sítě!

Komentáře