Reportáž 30. kola s Hvězdou Cheb.

V posledním utkání této sezóny přijel na Stadion Františka Kloze tým Hvězdy Cheb, který dnes musel vyhrát, aby ještě oživil svou šanci na záchranu. A podle toho to také od začátku vypadalo.  Západočeši sice hned po několika sekundách přežili únik Kafky, poté ale i oni byli nebezpeční. To vyústilo v úvodník branku zápasu, kterou vstřelil právě Cheb. Balón se za hranicí pokutového území odrazil k noze Eisenreicha, jehož technická střela skončila u tyče.

To jako by probudilo domácí borce. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, hned po pěti minutách bylo srovnáno. Antonín Holub skvělou přihrávkou mezi obránce našel Matěje Šlobla, ten zachoval chladnou hlavu, obešel brankáře a vyrovnal. Následně pokračoval tlak na bránu hostujícího celku. Aktivní byl kapitán Holub, který se i gólově prosadil, byl ale v ofsajdu. To ho mrzet nemuselo, ještě do poločasu totiž strhli vedení na stranu Kladna Vladimír Procházka a David Čížek.

Druhá půle začala tak, jako ta první skončila – tlakem Kladna. Ten znamenal už po sedmi minutách další navýšení skóre, o které se po kolmici Procházky postaral Jaroslav Kafka, na jehož lob byl brankář Mácha krátký. Následně ale Kladeňáci lehce zvolnili a toho Cheb dokázal využít. Nejprve po hodině hry pálil jeden z hostů jen do připraveného Pettíka. Následně však chyb v obraně využili Komberenc a Kubinec a rázem to bylo znovu jen o gól.

To ale dalo týmu trenéra Jana Procházky jasný signál, že takhle to nepůjde. A tento signál pomohl. Po pár minutách totiž přesným volejem mezi nohy brankáře skóroval Jan Slabý a v samém závěru ještě po skvělé práci střídajícího Michala Blažka skóroval do odkryté svatyně Daniel Dosál.

Kladenský “A” tým tak zakončil sezónu vítězně a skončil tak na konečné třetí příčce. Naopak hosté z Chebu skončili v konečném součtu čtrnáctí a s Divizí B se loučí.

SK Kladno – FK Hvězda Cheb 6:3 (3:1)

Sestava: Pettík – Borák (71. Daníček), Rendla, Růžička (46. Kolářský) – Čížek, Procházka (65. Blažek), Holub, Balšánek (46. Slabý), Dostál – Kafka (65 Javorek), Šnobl.

Branky: 27. Šnobl, 42. Procházka, 44. Čížek, 52. Kafka, 84. Slabý, 90. Dostál.

Komentáře