Reportáž 8. kola se Slaným

První domácí ztráta. V okresním derby s SK Slaný vyhrálo Kladno naposledy před dvěma lety a to platí i po zápase 8. kola Divize B.

V první půli moc šancí k vidění nebylo. Za zmínku stojí šance Karla Houhy, který si hned v úvodu naběhl za obranu a dostal přesnou přihrávku. Vyběhnutého brankáře Junka sice překonal, mezi tři tyče ovšem nezamířil. Domácí fotbalisté měli míč častěji na svých kopačkách, před přestávkou si ale žádnou větší šanci nevypracovali.

Po přestávce ale začali skvěle. Další ofenzivní náběh Karla Houhy skončil pokutovým kopem, když ho jasně fauloval bývalý Kladeňák David Javorek. Pokutový kop si vzal na starosti Petr Hampl a ten již tradičně zamířil přesně a poslal Kladno do vedení. To ale netrvalo dlouho. O pouhé tři minuty později totiž rohový kop hostů našel hlavu Ondřeje Nolla, který překonal bezmocného brankáře Švengera. Svěřenci Františka Douděry měli i poté míč častěji na kopačkách, znovu skórovat se jim ale nepodařilo. V závěru měl se rohu míč odrazil od hostujícího Balšánka a směřoval mezi tři tyče, brankář ale zasáhl a další příležitost už domácí neměli.

Po sedmi vítězstvích tak Kladeňáci poprvé v této sezóně na Stadionu Františka Kloze nezvítězili, z derby se Slaným získali jen bod.

SK Kladno – SK Slaný 1:1 (0:0)

Sestava: Švenger – Houha (87. Borák), Rendla, Hrubeš, Kolářský – Folprecht, Eichler, Kafka (46. Pihrt) – Hampl, Šnobl (60. Šíma), Pospíšil (46. Blažek).

Branky: 47. Hampl (pen.)

Další domácí utkání čeká fotbalisty SK Kladno už v úterý 26. září. V 16:00 totiž v rámci 3. kola MOL Cupu vyzvou prvoligový Slovan Liberec!

Komentáře