Reportáž 9. kola s Hřebčí

Velké očekávání předcházelo sobotnímu duelu mezi Hřebčí a Kladnem. Divizní nováček na svém hřišti přivítal náš „A“ tým a již dopředu zvěstoval nejen utkání, ba dokonce celý den ve jménu oslav fotbalu.

Fotbal však dle očekávání hráli především naši borci, územní převahu hned po pár minutách přetavil Folprecht ve střelu do břevna. Tlak našich hráčů v modrém gradoval a zdálo se zaděláno na „výkon podzimu“. To potvrdil Kafka, který přesně zakončil vychytralou akci Šnobla, který nejprve ošálil domácího obránce, aby následně předložil míč právě Kafkovi, jenž nekompromisně zakončil k právě tyči brány Hřebče. Vyrovnáno však mohlo být již o pár minut později. Již překonaný brankář Švenger musel za cenu penalty zneškodnit útok dotírajícího útočníka. Sám faulující brankář ovšem předvedl perfektní zákrok a pokutový kop zneškodnil. Do kabin se tak odchází za stavu 1:0 pro Kladno.

Druhá půle začala ve znamení vyrovnání misek vah. Tu a tam zahrozili domácí, nejvíc z kopaček Proseka. Ten Švengeru branku minul jen těsně. O slovo se přihlásil také kladenský Eichler, také bez úspěchu. Zdá se, že po náročné první půli týmům došly síly a tempo hry postupně upadá. Až zbytečný faul Holub předchází přímému kopu, ze kterého Podaný srovnal stav na konečných 1:1. V závěru se hřiště spíš než na fotbalové proměnilo v dějiště sportu bojového, bez větších závarů, které by změnou stavu snad jen trochu zaváněly. Z Hřebče si tak vezeme bod za remízu.

SK Hřebeč – SK Kladno 1:1 (0:1)

Sestava: Švenger – Houha, Hrubeš, Rendla, Kolářský – Holub, Folprecht, Hampl – Kafka (49. Pospíšil), Šnobl (65. Pihrt), Eichler

Branky: 31. Kafka

Komentáře