Reportáž dohrávky 20. kola s Admirou „B“.

Přeložené 20. kolo bylo na programu 17. května v 17:00. Kladno povzbuzené předchozí rekordní výhrou 13:1 chtělo na představení s Libiší navázat. Za to zachraňující se rezerva pražské Admiry nechtěla Kladnu nic nechat zadarmo, a posilněná akvizicemi z „A“ týmu na kladenské borce vyrukovala s velice nepříjemným herním plánem.

Začátek utkání na sebe nenechává čekat a již první minuta přináší spornou situaci v pokutovém území domácí Admiry, ze které nejlépe vyvázl Dostál. Zjevila se před ním otevřená branka, ve formě hrající záložník kladenského týmu však v klíčovém momentu zavrávoral a branku vůbec netrefil. To bylo z kopaček Kladna na delší dobu vše. V tu chvíli pomyslnou taktovku středečního zápasu přebírají pražští mladící a nepříjemným způsobem hry, kdy na kladenskou obranu doslova „nalezli“ ve čtyřech hráčích dlouhými balóny hledají právě nebezpečně postavenou čtveřici útočníků Admiry. Tento model bude domácímu týmu fungovat celý zápas a nakonec mu vynese jediný vstřelený gól. Zpět však do prvního poločasu. Tlak nadále pokračuje a kladenská obrana nadále odolává. Nic se nemění ani po gólové šanci, kterou Pettík s přehledem likviduje. O pár chvil později si Šnobl vymění míč s Kafkou, a na konci krásné kombinace stojí Holub. Ten zakončil naprosto přesně k levé tyči domácího brankáře, který na poslední herním předmět vytěsnil pouze na tyč. Následné dohrávka přinesla závar na brankové čáře, a pouze žlutou kartu za přílišný důraz Procházky. To do prvního poločasu bylo vše, nadále tak trvalo skóre 0:0.

51. minuta přináší individuální akci Kafky. I přes to, že gólem neskončila, nastartovala delší tlak kladenských. Na to Admira částečně reaguje obvykle nedotaženými protiútoku. Nadále trvající tlak dá se říct celý poločas, jde však o tlak optický. Kladno má sice více ze hry, gólových šancí je stále pomálu. Jednu z mála takových Čížek nevyužil díky včasnému zákroku obránce.

Situace se ovšem mění v 78. minutě. Odraženého míče se po standardní situaci zmocnil Kafka. Napřáhl z pozice za pokutovým územím a krásnou střelou, jenž se dvakrát odrazila o břevno a následně zapadla do branky, posílá Kladno do vedení. Vyrovnání však přichází záhy. Rozhozená obrana po ztrátě na polovině hřiště nezachytila úplně volného Horníčka, který po pohledné akci pohotově zakončil, čímž stanovil konečný stav na 1:1.

Dostat vedení opět na stranu Kladna chtěl pár minut před koncem Matěj Šnobl. Důrazně přetlačil domácího obránce, pod tlakem nezazmatkoval a rozhodl se pro kličku brankáři. Překonání brankáře přináší pro Šnobla odkrytou branku, bohužel z tak velkého úhlu, že si s ním kladenský útočník nedokázal poradit, a míč tak skončil na boční straně branky domácího Kellera. To bylo vše, co se do ofenzivy stalo. Soubojové utkání, ve kterém kladenští hráči obdrželi hned šest žlutých karet tak skončil dělbou bodů.

FK Admira Praha „B“ – SK Kladno 1:1 (0:0)

Sestava: Pettík – Borák, Rendla, Růžička – Čížek, Holub, Balšánek (46. Slabý), Procházka (75. Pospíšil), Dostál (66. Javorek) – Šnobl, Kafka

Branky: 78. Kafka

V příštím utkání se kladenský „A“ tým představí na půdě druhého nejlepšího týmu jara – Meteoru Praha. Výkop je v neděli 21.5. v 10:15. Pro více informací sledujte naše sociální sítě!

Komentáře