Reportáž prohraného utkání s Újezdem Praha

Anglický týden završili hráči „A“ týmu sobotním 3. kolem Divize B. Na Stadion Františka Kloze přijíždí nováček, postupující z pražského krajského přeboru – SK Újezd Praha 4. Od kladenských se čekala náprava reputace po středečním vypadnutí z MOL Cupu, kdežto Újezd v roli outsidera neměl co ztratit.

Předpokládané role se v poločase prvním daří plnit. Kladno svou typickou výstavbou hry drží balón a postupným útokem si vytváří slibné šance, na což hosté nejsou schopní reagovat. Odměnou za vytvořený tlak a předchozí kombinace je tak domácím gól Boráka, který svou úvodní brankou sezóny posílá Kladno do vedení. Od gólového momentu ve 27. minutě se však nic zásadního neděje, a mužstva tak do kabin odcházejí za stavu 1:0.

Nevídaná změna v projevu hry domácího týmu. Přesně tak se dá popsat to, co Kladno v druhém poločase předvedlo. Aspekty hry, které v prvním poločase zatápěly hráčům Újezdu Praha se naprosto vytratily a jediné, co na hřišti bylo k vidění, byla bojovnost a urputná snaha hostujícího týmu o vyrovnání. Kladno jako by rezignovalo.

Vyrovnání přichází poměrně pozdě, v 68. minutě. Vlastenec Balšánka vlévá hostům do žil ještě víc energie, kterou záhy mění na gól druhý. Střídající Keiser o dvě minuty pozdějí dokonává obrat a posílá Újezd do vedení. Opařené Kladno nezvládá reagovat a místo očekávaného tlaku, který by nepříznivý vývoj utkání změnil, pokračuje v pasivní, až laxní hře a v závěru inkasuje branku tření. Jankú, který se prosazuje v 82. minutě, potvrzuje senzační výhru hostů, a domácímu Kladnu dává pořádný impulz k zamyšlení.

 

SK Kladno – SK Újezd Praha 4 1:3 (1:0)

Sestava: Pettík – Borák, Rendla, Javorek, Kolářský – Blažek (83. Dostál), Procházka (69. Slabý), Balšánek, Holub (83. Pospíšil), Ježdík (69. Rottner) – Kafka

Branky: 27. Borák

 

Šanci na reputaci Kladno dostanu již tuto sobotu, kdy se představí na půdě vzdáleného Vilémova. Výkop je 27.8. v 10:15. Pro více informací sledujte naše sociální sítě.

 

Komentáře