SK Kladno obnovuje spolupráci se 4. ZŠ Kladno

SK Kladno

Kladno – Fotbalisté se vrací do sportovních tříd.  Tradiční spojení největšího kladenského fotbalového klubu se 4. ZŠ v posledních letech pokulhávalo. To se má ale změnit a hráči SK Kladna by měli začít opět chodit do společné třídy.

Základní i mateřská škola v Norské dlouhodobě pečuje o rozvoj sportu svých žáků především ve sportovních třídách. Tato škola dlouhodobě rozvíjí všeobecné sportovní dovednosti. Realizuje řadu sportovních projektů jako jsou Sportuj ve škole, lyžařské pobyty, sportovní kurzy, které často spojuje s významnými sportovci, aby děti poznaly své vzory.

Ve škole je propracovaný funkční systém podpory sportu. V minulosti byla tato škola propojena s fotbalovým klubem SK Kladno. „Rádi bychom obnovili spolupráci. K vývoji našich hráčů je zapotřebí nastartovat vzájemnou spolupráci se školou. Potřebujeme sjednotit pro kluky sportovní vývoj. Nejde nám jen o to, aby měli o hodinu nebo dvě více tělocviku, ale o to, aby nám vše navazovalo a zapadalo do koncepce klubu a hlavně do vývoje a růstu našich hráčů,“říká Jan Procházka, šéftrenér žáků SK Kladna.

Tělesnou výuku vedou na škole aktivní sportovci, ale i trenéři z různých sportů, jako je atletika, volejbal či florbal. A právě do tohoto procesu by se měli zapojit i kvalifikovaní trenéři SK Kladna.

Na škole je kromě sportovní přípravy zaručena i kvalitní výuka. „Naši absolventi nemají problémy dostat se na střední školy,“ uvedla Daniela Vlčková, ředitelka školy. „Kromě samotné sportovní přípravy nás zajímá rovněž i kvalitní vzdělávací proces. Chceme mít možnost na hráče působit po všech stránkách tak, aby se rozvíjeli komplexně,“ doplňuje Jakub Andrýsek, manažer mládeže SK Kladno.

Komentáře