Starší dorost porazil Bohemians Praha 1905, na vedoucí Slovan Liberec však nestačili

Mládež SK Kladno má za sebou další velice náročný týden. Dorosty se dočkaly letos prvního „anglického“ týdne. Starší žáci zaznamenali tvrdou zkoušku před zápasy s pražskou Spartou a mladší žáci měli volno.

            Jak již bylo zmíněno, dorostence v České lize dorostu čekal „anglický“ týden. Ve středečním vloženém kole přivítali na domácím stadionu mužstvo Bohemians Praha 1905 a v bojovné utkání zvítězili 2:1. Vydřené vítězství našich kluků proti velmi kvalitnímu soupeři. Celé utkání jsme vycházeli z kvalitního bloku a hrozili rychlými protiútoky a když se k tomuto výkonu přidá i trocha štěstí je vítězství zasloužené,“ řekl Jan Pejša.

            Ve víkendovém zápase bohužel již tak úspěšní nebyli a s vedoucím mužstvem soutěže Slovanem Liberec prohráli 0:1. Porážka, která hodně mrzí. Přestože byl soupeř lepší v kombinaci i držení míče tak brankových příležitostí jsme měli my. Ale fotbal se hraje na góly a v tom byl soupeř efektivnější,“ dodal Pejša.

            V Krajském přeboru dorostu sehrála U18 velmi povedené utkání a druhé mužstvo Kosmonos přehrála 3:1. „Osud utkání určilo prvních patnáct minut, kdy jsme se dokázali 3x prosadit po jednoduchých akcí a kvalitním zakončení. I v následujících minutách prvního poločasu jsme byli aktivnější, ale skórovat už se nám nepovedlo. V tradičně horším druhém poločase dokázal soupeř jen snížit.“ Řekl Jan Pejša.

            Druhý poločas rozhodl o výsledku zápasu mladšího dorostu s vrstevníky z Bohemians Praha 1905. První poločas skončil výsledkem 0:0, za to druhý poločas přináší hned šest gólů. Bohužel čtyři z nich vstřelili právě zelenobílí a U17 se tak obešla bez bodů. „S favoritem soutěže jsme odehráli slušný zápas, o dobrý výsledek nás připravili individuální chyby v obraně. Bojovnost, nasazení i snaha byla příkladná, bohužel jsme opět bez bodu,“ řekl trenér Duda.

            Sérii proher chtěla U17 prolomit hned v neděli se Slovanem Liberec. Nadějný poločasový výsledek 1:0 však kladenští mladíci nedokázali udržet a nejtěsnějším možný rozdílem opět prohráli. „Odehráli jsme velmi dobrý zápas. Kluci hráli na hranici svých možností, rvali se o každý balón, bojovali, kombinovali, tlačili se do koncovky, ale nakonec jsme zůstali opět bez bodu. Znovu nás srazily individuální chyby. Přijmout tuto porážku je pro nás velmi těžké a frustrující,“ řekl trenér Duda.

            8 zápasů – 24 bodů. Tak zněla bilance U16 před víkendovým zápasem s Kosmonosy. Nejmladší dorostenci přehráli Kosmonosy a připsali si tak 9,. vítězství v řadě. „Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a po dvou pěkných gólech jsme vedli 2:0. V půlce prvního poločasu jsme po vlastních chybách v rozehrávce dovolili soupeři 2x skórovat. O našem vítězství jsme rozhodli na začátku druhého poločasu dalšími třemi góly. Předvedli jsme dobrý výkon a soupeře jsme zaslouženě přehráli,“ řekl trenér Novobilský.

 

Starší žáci v kategorii U15 si připsali druhou výhru v řadě!

           V České lize starších žáků si mužstvo U15 připsali 2. vítězství v řadě, když vyhráli na hřišti Bohemians Praha 1905 3:1. Tímto vítězstvím se jim povedlo se dotáhnout na předposlední FK Jablonec, se kterým mají nyní stejný počet bodů.

           Navázat na starší fotbalisty chtěla rovněž U14, která si minulý týden připsala výhru proti Jablonci a s Bohemians Praha 1905 také šahala po nadějném výsledku. Bohužel však prohráli 4:1 V první půli jsme nehráli dobře a domácí zaslouženě vedli. Do druhé půle jsme vstoupili mnohem lépe. Přes to jsme hned v úvodu druhé půle udělali dvě obrovské chyby a soupeř se dostal do čtyřbrankového vedení. Poté jsme však hráli lepší fotbal, snížili jsme, ale domácí si utkání pohlídali,“ řekl trenér Procházka.

           Přestože U13 neměla na programu žádné mistrovské utkání, sehrála v sobotu přípravné utkání s pražskou Aritmou. Kategorie mladších žáků aktuálně hrající ve formátu 7+1 si v zápase vyzkoušela velký fotbal, který je od léta ve starších žácích čeká. K zápasu se vyjádřil trenér kategorie Pavel Drsek: „Volný víkend jsme nechtěli prosedět doma. Rozhodli jsme se ho využít na osvojení si velkého fotbalu, který tým čeká příští sezónu. Podařilo se nám proměnit vytvořené šance a zaslouženě jsme tak vyhráli.“

ČLD U19: SK Kladno – Bohemians Praha 1905 2:1 (0:0)

Sestava: Ševce – Truhlář, Kácl, Bokša, Hoffmann – Kalina, Fajka – Kraček (62. Veselý), Duda (82. Zoubek), Došek – Janega (87. Mysliveček)

Branky: 2x Došek

ČLD U19: SK Kladno – FC Slovan Liberec 0:1 (0:0)

Sestava: Ševce – Truhlář, Kácl, Bokša, Novák – Kalina, Fajka (75. Zoubek) – Veselý, Duda, Došek (75. Hoffmann) – Janega (46. Kraček)

KPSD: SK Kladno – SK Kosmonosy 3:1 (3:0)

Sestava: Kralovič – Faltus, Novobilský (46. Požár), Rottner, Mysliveček – Debroise, Zoubek (46.Kolka) – Eška (46. Halaj), Rous (85. Janát), Fedorovych – Procházka (46. Klein)

Branky: 3x Procházka

ČLD U17: SK Kladno – FC Slovan Liberec 2:3 (1:0)

Sestava: Tunka – Kopta, Novobilský, Požár, Hrudka – Eška, Zoubek, Kolka (75. Janát), Mucha, Kejzlar (60. Měchura) – Procházka (60. Klein)

Branky: 2x Eška

ČLD U17: SK Kladno – Bohemians Praha 2:4 (0:0)

Sestava: Kralovič – Hrudka (70. Kopta), Novobilský, Kos, Požár – Měchura (46. Eška), Zoubek, Kolka (46. Maxant), Mucha (77. Feřtek), Kejzlar (65. Janát) – Procházka

Branky: Procházka, Zoubek

KPMD: SK Kladno U16 – SK Kosmonosy 5:3 (2.2) 

Sestava: Hejkal – Svoboda, Abrham, Hůla, Novotný– Janát, Maxant, Randýsek, – Feřtek, Palán – Havel

Opakovaně střídali: Novobilský, Justra

Branky: 2x Feřtek, 2x Janát, Palán

ČLŽ U15: Bohemians Praha – SK Kladno 1:3 (1:1)

Sestava: Nohava – Jílek, Šťastný, Šindler, Sikora, Šiktanc (75. Přerovský), Polák (64. Mezera), Komín, Drechsel (49. Valach), Kučera, Burle (78. Peroutka)

Branky: Šťastný, Šiktanc, Burle

ČLŽ U14: Bohemians Praha – SK Kladno 4:1 (2:0)

Sestava: Koloušek – Hauge (48. Kyjanka), Fitko, Hájek, Kalík – Bacílek, Chvalník, David, Polcar, Pešek – Kubík (41. Jemelka).

Branky: Fitko

PU U13: SK Kladno – SK Aritma Praha 4:1

Sestava: Lhota, Jakub Jícha- Paur, Hauge, Vejvoda, Evan, Zachariáš, Jan Jícha, Linc, Svoboda, Skála, Drsek, Macháček, Táborský, Melka, Volkov, Lisec, Černý

Branky: 2x Melka, Jícha, Svoboda

Komentáře