Starší žáci SK Kladno přezimují v čele tabulky

Kladno – Hráli skvěle a po zásluze vedou tabulku. Starší žáci SK Kladno do patnácti let přezimují v čele tabulky divize A. Pokud by byli první i na konci sezony, vybojovali by baráž o nejvyšší žákovskou ligu, kterou by hráli fotbalisté do čtrnácti let. Ti jsou v půlce soutěže na šestém místě.

            V polovině soutěže divize A jsou starší žáci SK Kladno do patnácti let v čele tabulky. Podzimní část zakončili s osmadvaceti body, když prohráli pouze jedno utkání s druhým Tempem Praha, na který mají náskok dva body. „Kluci se prezentovali náročným a útočným fotbalem, který po nich chceme,“ hodnotí trenér Jan Procházka. Jeho slova potvrzuje šedesát jedna vstřelených branek, například druhé Tempo jich dalo o patnáct méně.

„Kluky musím pochválit za přístup, na druhou stranu je pořád spousta věcí, které je potřeba se učit. Hlavní, co mě mrzí, je málo těžkých utkání v soutěži,“ uzavírá Procházka.

Starší žáci do čtrnácti let jsou ve své soutěži v polovině sezony na šestém místě tabulky. „Hráči si museli velmi rychle zvyknout na přechod z malého na velké fotbalové hřiště., což jim z počátku dělalo velké potíže,“ říká Jaroslav Hamouz, trenér Kladna. Rychlý přechod z fotbalu 7+1, který se hraje na polovinu hřiště, na klasický 10+1 byl zaviněn vynecháním jarní části sezony, kvůli covidovým opatřením.

Herní návyky hráčů se však postupně zlepšovaly a týmu se začalo dařit, jak herně, tak výsledkově. „Bohužel nás výrazně limituje úzký kádr, přesto se pokusíme zaútočit na čtvrté místo v tabulce,“ přeje si Hamouz. Na čtvrté Táborsko ztrácí fotbalisté SK Kladno do čtrnácti let tři body.

O mladší žáky je zájem v ligových klubech 

            Sezonu začali mladší žáci SK Kladno do třinácti let skvěle. V prvních šesti utkáních předváděli pohledný fotbal. Poté přišel herní útlum, aby na konci pozimní části sezony hráli opět hezký fotbal. „Ze začátku sezony, jsme byli vždy výrazně lepším týmem, než soupeř. Když se nám poté herně tolik nedařilo, tak jsme zase předvedli příkladnou bojovnost a nasazení,“ chválí trenér Josef Procházka. Dobrou práci trenérů a celého týmu dokazuje i zájem ligových týmů o několik hráčů.

Přechod z přípravkové kategorie do České ligy mladších žáků mají za sebou hráči do dvanácti let. „Vyrovnali jsme se s tím průměrně. Ve vyrovnaných utkáních nás bohužel nejvíce srážely individuální chyby a neproměňování šancí,“hodnotí trenér Michal Zachariáš. Spolu s trenérem Romanem Pavlíčkem vědí, na čem musí nadále pracovat. „Musíme zlepšit pohyb a občas vystoupit z komfortní zóny a makat pro tým,“ shodují se trenéři.

Komentáře