Starší žáci slavili premiérové vítězství v první lize

Kladno – Paráda! Starší žáci vyhráli svá první utkání v nejvyšší soutěži. Týmy U15 i U14 porazili Jablonec 3:0 a 5:3. Mladší žáci U12 remizovali na hřišti Mladé Boleslavi 1:1, mužstvo U13 prohrálo 7:8. Starší dorost prohrál v Ústí nad Labem 1:3, naopak mladší vyhrál 6:3.

Sice byli více na míče, ale utkání v Ústí nad Labem prohráli. Starší dorostenci SK Kladno selhávali v rozhodujících momentech před oběma brankami a byla z toho porážka 1:3. „Utkání jsme prohráli naší nedůsledností a neplněním daných úkolů. Doufáme, že si to kluci rychle uvědomí a vrátí se k věcem, které nás zdobily,“ přeje si kladenský trenér Jan Pejša.

Už od začátku utkání na hřišti Ústí nad Labem si šli mladší dorostenci SK Kladno pro vítězství. Skvělé nasazení vyústilo v tříbrankové vedení po první půli. Ve druhém poločase přidaly oba týmy shodně po třech brankách, tak z toho bylo vítězství 6:3. „Jde o zasloužené vítězství, i když jsme si to ve druhé půli malinko zkomplikovali. Naopak po skvělém prvním poločasu mohl být rozdíl ve skóre vyšší,“ řekl Jan Procházka, trenér Kladna.

Nepovedené utkání sehráli starší dorostenci SK Kladno v krajském přeboru. Na domácím hřišti prohráli s Poděbrady 1:2. „Bohužel si kluci na hřišti nedokázali vyhovět a zaslouženě jsme prohráli. Přitom při troše chytrosti mohl být výsledek úplně jiný,“ ví Jan Pejša.

Skvělou sérii drží v krajském přeboru mladší dorostenci SK Kladno. Od začátku sezony vyhráli všech šest utkání! Tentokrát rozdrtili na domácím hřišti Poděbrady 12:1. V tabulce jsou na prvním místě a zároveň vstřelili i nejvíce branek – 41.

Premiérové vítězství starších žáků

Po dvou remízách se konečně dočkali. V sedmém kole nejvyšší žákovské soutěže fotbalisté SK Kladno porazili Jablonec nad Nisou 3:0 a připsali si první vítězství v letošní sezoně. „V utkání jsme podali zodpovědný a mnohem lepší výkon než v minulém zápase. Soupeře jsme nepustili do jediné vyložené šance a zaslouženě vyhráli. Kluci zaslouží pochvalu,“ byl spokojený kladenský trenér Josef Procházka.

Jablonec nad Nisou porazili i starší žáci SK Kladno do čtrnácti let. Ti si v domácím prostředí poradili se svým soupeřem 5:3, když o poločasu byl výsledek 3:3. „Kluci zaslouží pochvalu především za výkon ve druhé půli. Odměnou jim bylo první vítězství v nejvyšší žákovské soutěži,“ řekl Vladimír Procházka, trenér Kladna.

Fotbalovou přestřelku předvedli mladší žáci SK Kladno na hřišti v Mladé Boleslavi. Přetahovanou ve skóre nakonec vyhráli domácí 8:7. „Na hřišti se hrál pohledný a vyrovnaný zápas plný hezkých akcí. Škoda jen našeho výpadku ve třetí třetině, kdy jsme během dvou minut třikrát inkasovali. Kluci přesto zaslouží pochvalu,“ hodnotil kladenský trenér Michal Zachariáš.

Ve vysokém tempu a utkání velmi dobré úrovně sehráli mladší žáci SK Kladno do dvanácti let v Mladé Boleslavi. Domácí vedli od začátku utkání o gól. Hosté ale poctivým výkonem dokázali v závěru vyrovnat na konečných 1:1. „Většina našich kluků už si začíná zvykat na tempo hry v nejvyšší soutěži, kde se hraje mnohem důrazněji a rychleji. Odehráli jsme velice dobré utkání,“ hodnotil Roman Pavlíček, trenér Kldna.

ČLD U19: FK Ústí nad Labem – SK Kladno 3:1 (2:0)

Sestava: Vajshajtl – Rottner (30. Rous), Fajka, Liška, Novák – Kalina, Zoubek (67. Shcheholiev) – Eška (46. Klein),

Branky: Liška

KPSD: SK Kladno „B“ – FK Bohemia Poděbrady 1:2 (1:1)

Sestava: Tunka – Al-Khewani, Novobilský, Chochola, Kučera – Kolka, Shcheholiev (46. Assar) – Vlčkov, Svoboda, Palán – Klein (46. Burle)

Branky: Klein

ČLD U17: FK Ústí nad Labem – SK Kladno 3:6 (0:3)

Sestava: Hejkal – Kopta, Požár (46. Hůla), Abrham – Janát, Maxant, Kejzlar, Mucha (63. Rekl), Měchura (46. Halaj) – Procházka, Feřtek (71. Palán)

Branky: Procházka 3x, Feřtek, Abrham, Maxant

KPMD: SK Kladno „B“ – FK Bohemia Poděbrady 12:1 (6:1)

Sestava: Nohava, Kučera, Komín, Mezera, Přerovský, Jílek, Sycevsky (46. Novotný), Novobilský, Drechsel, Peroutka (70. Assar), Novák

Branky?4x Drechsel, 2x Jílek, Peroutka, Kučera, Burle, Komín, Novobilský, Novák

ČLŽ U15: SK Kladno – FA Jablonec 3:0 (1:0)

Sestava: Koloušek – Kalík, Šmolík, Bacílek – Mariňák, Hájek, Chvalník, Polcar (75. Jemelka), Kyjanka (49. Fuchs) – Fitko, Pešek (63. Troch)

Branky: Hájek, Fitko (p), Polcar

ČLŽ U14: SK Kladno – FA Jablonec 5:3 (3:3)

Sestava: Jícha Jakub – Skála, Vejvoda, Háž, Evan – Svoboda (69. Juppa), Jícha Jan, Zachariáš, Linc (48. Melka) – Macháček (48. Kantor), Pleiner (69. Volkov)

Branky: 23. Pleiner, 33. vlastní, 40. Svoboda, 42. Macháček, 64. Kantor

ČLŽ U13: SK Kladno – FK Mladá Boleslav 7:8

Sestava: Vávra, Doležal – Poloček, Brzybohatý, Dvořák, Dudáček, Kadlík, Soukup,
Janda, Zemek, Blažek, Lidický, Ciniburg, Topolanský

Branky: 2x Kadlík, 2x Lidický, Blažek, Soukup, Poloček

ČLŽ U12: SK Kladno – FK Mladá Boleslav 1:1

Sestava: Rojt, Verner- Hosnedl, Skolil, Zajíček, Spal – Suchý, Hlavsa, Hlinovský, Svoboda, Koldinský, Machač – Dia, Steckovvič

Branky: Hlinovský

Komentáře