U14 – referát z přátelského utkání s FC Tempo Praha – 5.6.2021 – 10,00

SK Kladno : FC Tempo Praha 8:1 (5:0)

Čekal se vyrovnaný duel. Nebyl. Pražské Tempo projelo zápas na celé čáře. Nutno dodat, že  především díky výtečnému výkonu domácích borců.

Kladenští se pustili do svého soupeře pěkně zostra. Ve 2. minutě vybojoval Tobík Pavlík míč u pravé lajny a postupoval na hostujícího brankáře. Jeho bodlo však skončilo těsně nad brankou. O tři minuty později přišla první gólová radost. Bojovný Vojta Procházka skvěle napadal. Získal balón pro Tobíka Pavlíka, který střelou z pravé strany na zadní tyč otevřel skóre utkání – 1:0. Domácí pokračovali v aktivní hře. Zaskočení hráči Tempa najednou nevěděli, kde jim hlava stojí. Herní chyby hasili na poslední chvíli odkopem do zázemí. Nebylo jim to ale nic platné. Standardní situace totiž Kladno umí. Ve 12. minutě zahrával Tobík Pavlík z levé strany rohový kop na zcela volného Kubu Maxanta, který se nemýlil – 2:0. O chvíli později si Tobík celou akci zopakoval. Soupeřův gólman vyboxoval míč na velké vápno k Matyáši Halajovi, jenž nekompromisní bombou k pravé tyči zvýšil vedení na 3:0. S chutí hrající Kladeňáci se v této fázi zápasu předháněli, kdo předvede hezčí akci. Ve 25. minutě se dostal k odraženému balónu Radek Chvapil. Jeho jedovka z hranice velkého vápna jen těsně minula hostující svatyni. Krátce nato se napravo uvolnil Tobík Pavlík. Jeho přízemní centr tečoval Štěpán Janát na tyč. Ve 36. minutě nastartoval domácí gólovou akci agilní Kuba Kolísek. Centrem zleva hledal uprostřed velkého vápna Vojtu Procházku. U míče byl sice dříve hostující brankář, ale nepovedeným technickým manévrem sklepl míč právě k Vojtovi, který pohotově trefil odkrytou branku – 4:0. Těsně před přestávkou se ještě činil Fanda Hrudka. Krásným křížným pasem z levé strany našel napravo nabíhajícího Kubu Kolíska. Ten prokázal svůj obvyklý skvělý tah na branku. Prohnal se kolem tří soupeřových beků a uklidil míč k pravé tyči – 5:0.

Tři minuty po přestávce proběhla vůbec nejkrásnější akce celého utkání. U jejího zrodu stál Matyáš Mucha. Výborným atakem uprostřed hřiště se zmocnil míče, který špičkou prodloužil na Kubu Kolíska. Ten z prvního doteku nasměroval přihrávku na penaltový puntík ke zcela volnému Vojtovi Procházkovi, který svůj volej poslal přímo k levé tyči – 6:0. Fotbalová paráda! Ze strany kladenských kluků to ale nebylo zdaleka všechno. V 60. minutě přišla ke slovu unhošťská spolupráce. Péťa Civín se vyměnil merunu s Kubou Maxantem a uháněl k soupeřově bráně. Svůj únik korunoval sedmou trefou – 7:0. Péťa Civín byl také u posledního gólu domácích, když dorazil do sítě míč vyražený hostujícím brankářem – 8:0. Těsně před koncem utkání se dočkalo i Tempo. Krásnou střelou pod břevno korigoval soupeř na konečných – 8:1.