U14 – referát z přátelského utkání s SK Motorlet Praha – 12.6.2021 – 10,00

SK Kladno : SK Motorlet Praha 6:2 (3:1)

Před zápasem řešili domácí trenéři problémy s kádrem. Ve srovnání s minulými zápasy totiž vypadlo kvůli zranění ze sestavy hned sedm hráčů. Personální trable měl i Motorlet, který však výpadky v základní jedenáctce nahradil nasazením několika borců ročníku 2006. Možná i proto nebyl průběh  utkání tak jednoznačný jako v předchozích duelech se Sokolovem a Tempem Praha.

Začátek první půle patřil domácím borcům. Ve 3. minutě vydláždil Tobík Jílek uličku Kubovi Kolískovi, který postupoval zleva na hostujícího gólmana. Ten proti kladenskému středopolaři vyběhl, avšak na dobře mířenou střelu k tyči nedosáhl – 1:0. O chvíli později se radovali Kladenští podruhé. Motorletský stoper přihrál míč na Tobíka Pavlíka, který šikovnou kličkou obešel brankáře a zvýšil na 2:0. Ve 12. minutě zahrál Tobík Jílek roh na Kubu Maxanta, s jehož střelou si tentokrát pražský brankář poradil. Z následného protiútoku se řítil na domácí svatyni hostující útočník. Domácí gólman Matěj Lhota však včasným vyběhnutím svůj tým podržel. Ve 25. minutě se na hranici velkého vápna dostal k odraženému balónu Fanda Hrudka a krásnou ranou orazítkoval břevno. O čtyři minuty později ho napodobil Kuba Kolísek, který své sólo po pravé straně zakončil bombou do horní konstrukce branky. Ve 32. minutě si na pravé straně velkého vápna pohrál se soupeřovou obranou Kuba Maxant. Svoji skvělou individuální akci zakončil střelou k tyči – 3:0. Těsně před přestávkou se dočkal i protivník, který využil nedorozumění v domácí obraně ke snížení skóre – 3:1.

Po změně stran byli opět aktivnější kladenští kluci. Ve 46. minutě sice Kuba Maxant neproměnil svůj sólový únik, ale o dvě minuty později už domácí vedli zase o tři branky. Gólman Kuba Hejkal poslal merunu na Tobíka Pavlíka, který z prvního doteku prodlužoval na Kubu Kolíska, jenž báječným trikem oklamal hostujícího brankáře – 4:1. V 52. minutě unikl podél pravé lajny Fanda Hrudka. Jeho přízemní centr do velkého vápna pustil Tobík Pavlík za sebe, kde stál nikým nekrytý Tobík Jílek, který skóroval na 5:1. V 60. minutě předvedl pěknou akci na jeden dotek i Motorlet – 5:2.  V 65. minutě uvolnil Tobík Pavlík na levé straně Štěpána Janáta, jehož přesnou přihrávku uklidil do sítě Vojta Procházka – 6:2.  Těsně před koncem zápasu se ještě zaskvěl Kuba Hejkal, který skvělou robinzonádou k levé tyči zneškodnil poslední velkou šanci pražského celku.