U14 – referát z přátelského utkání s Unhoští – 6.12.2020 – 10,00

Sokol Unhošť vs SK Kladno U14 - 6 :12 (1:3, 2:5, 3:4)

Sestava SK Kladno U14 :
Hejkal – Kopta, Chvapil, Halaj, Kejzlar – Jílek, Mucha – Janát, Hůla, Svoboda, Pavlík, Feřtek, Kolísek
Branky Sokolu Unhošť : Maxant 2, Palán, Kos, Davídek, Bambula
Branky SK Kladno U14 : Jílek 4, Halaj 2, Chvapil 2, Feřtek, Kejzlar, Janát, Pavlík

V pěkném fotbalovém počasí nastoupili hráči SK Kladno U14 na umělém povrchu v Unhošti proti domácímu týmu Sokol Unhošť tvořenému z hráčů kategorií U15 a U14. Vzhledem k menším rozměrům hřiště se hrálo v rozestavení 5+1 s možností střídat hokejovým způsobem. Od začátku utkání bylo znát, že si oba týmy zvykají na menší prostor. Postupem času ale přibývaly pohledné akce, a to na obou stranách. Na hráčích Kladna byla znát lepší technická vybavenost, která byla podtržena výhrou 3:1 v první třetině utkání. Ve druhé třetině pokračovala převaha hráčů SK Kladno, třetina tak skončila se skóre 5:2. V poslední třetině odskočili hráči týmu SK Kladno až na rozdíl devíti branek. V tu chvíli bylo znát na hráčích uspokojení s výsledkem a polevení v celkové obranné činnosti. Výsledkem toho byla šňůra třech branek v řadě Sokolu Unhošť. Utkání se divákům určitě muselo líbit, jak s ohledem na počet vstřelených branek, tak z pohledu bojovné ale v duchu fair play předvedené hře na obou stranách. Ač se oba týmy potýkaly s koncovkou, oko diváka jistě potěšily pěkné kombinace, individuální výkony hráčů, krásné branky a výborné zásahy obou brankářů.

Odveta se odehraje v neděli 13.12.2020 opět od 10,00 na UMT v Unhošti.