Úvodní rozhovor s novým Manažerem „A“ týmu Michalem Dymlem

V minulém týdnu byl do funkce Manažera „A“ týmu uveden Michal Dyml. Zkušený fotbalový funkcionář jenž s fotbalem začínal u mládežnických týmů Jablonce či Bohemians Praha si svůj věhlas získal nejprve v Baníku Ostrava, kde klub de facto zachránil v první lize, a také následným působením ve Viktorii Žižkov, ve které působil 6,5 roku. Nyní se cesta Michala Dymla spojuje s kladenským SK, kde byl jmenovaný do zmíněné funkce Manažera „A“ týmu. 

 

Michale, jak se urodila myšlenka spojení Vaší osoby právě s SK?

Všechno se událo velice rychle. Nejprve jsme se „oťukávali“ s panem Dvořákem (člen VV SK Kladna), poté se vše zkonkretizovalo a nyní je hotovo. Což mě velice těší.

 

S jakou vizí na Kladno přicházíte?

Kladno z mého pohledu není město, kde by se měla hrát divize. V největším městě Středočeského kraje čtvrtá nejvyšší soutěž zkrátka nestačí, o to víc když přihlédneme na tradici, kterou se místní fotbal těší. Osobně v klubu vidím spoustu lidí, kteří o fotbal stojí a rovněž ho umí dělat kvalitně, což mě motivuje o to víc.

 

Do pozice hlavní trenéra „A“ mužstva byl jmenován František Douděra. Proč zrovna on?

Po svém nástupu do pozice manažera „A“ mužstva jsem si byl jist tím, že pokud chci věci uvést do pohybu, změna musí být opravdu razantní. V první řadě chci poděkovat dosavadnímu trenérovi Janu Procházkovi, protože práce kterou u týmu odvedl zaslouží obdiv. Teď je však potřeba otočit list. Změna tak přichází v podobě ambiciózního Františka Douděry, o jehož kvalitách jsem z mojí strany naprosto přesvědčený a plně mu důvěřuji. V tuhle chvíli je můj vztah s panem Douděrou nastavený opravdu dobře, můžeme si říct takřka cokoliv, což je základem pro dobře odvedenou práci.

 

Již minulý týden byl potvrzen příchod pětice nových hráčů. Na základě čeho jste je vybíral?

Do týmu jsme chtěli přivést více rychlostních typů, čemuž odpovídá věk nových posil. Až na jednoho hráče se jedná o opravdu mladé kluky, kteří jsou i přes svůj nižší věk ostřílení třetí ligou. Ve spojení s dosavadním kádrem nám tak jde o vybudování konkurenčního prostředí, které ze sebe dostane to nejlepší.

Rovněž jsme potvrdili návrat odchovance Tadeáše Pospíšila, na kterého Viktoria Plzeň neuplatnila opci. V tuto chvíli také probíhají jednání se Zdeňkem Folprechtem. Toho jsem na začátku svého působení na Žižkově prodával do Liberce, a teď s ním jednám o jeho návratu do Kladna. Zajímavá linka.

 

Mimo zmíněných příchodů, jsou potvrzené nějaké odchody?

Aktuálně se jedná pouze o Kubu Balšánka. Nikdo jiný v tuhle chvíli na odchodu není. Nicméně je jasné, že v tom počtu, ve kterém jsme dnes, po konci přípravy nezůstaneme.

 

SK Kladno se na poměry divizního týmu může pyšnit mládeží, za kterou by se nemuselo stydět ani prvoligové mužstvo. Jak jsou plány ohledně začlenění produktů naší akademie do dospělého fotbalu?

Ano, mládež na Kladně je nadstandardní. Za sebe bych chtěl všem dorostencům vyslat signál takový, že pokud předvedou dostatečnou kvalitu, šanci jednoznačně dostanou. Největší změnou, která od nové sezóny v tomto ohledu nastane bude rozdělení tréninkových jednotek „A“ a „B“ týmu. Od července se tak bude jednat o dvě samostatná družstva, oproti dosavadní velké tréninkové skupině. O složení realizačního týmu „B“ dosud jednáme, a budeme o něm v čas informovat.

 

27.6.2023

 

 

 

 

 

 

Komentáře