V Sokolově jsme poprvé prohráli.

FK Baník SokolovSK Kladno    9:6 (střelci: Fitko 2x, Kubík, Chvalník, Pešek, Hájek)

Od prvních minut byl soupeř o chlup lepším týmem a po zásluze domácí v utkání zvítězili. Naši kluci se rvali, třikrát v zápase jsme se dotáhli na rozdíl jedné branky, ale bylo by nespravedlivé, kdybychom v tomto utkání nakonec vyhráli.

Úvodní třetina byla velmi vyrovnaná, ale přeci jen více ze hry měli mírně domácí, kteří šli ve 23. minutě do vedení 2:0. O pět minut později Deny Antonov rychle po faulu rozehrál na Hynka Placatku, který hezky vyslal Ríšu Kubíka a ten se v samostatném nájezdu nemýlil – 2:1.

V páté minutě druhé třetiny soupeř zvýšil vedení na 3:1. O šest minut později jsme se ale prosadili my. Aktivní Aleš Fitko, přetlačil v souboji obránce, centr před branku propadl až na zadní tyč, kde číhal Jakub Ježek, který celou akci vyšperkoval přihrávkou na úplně volného Martina Chvalníkaa ten už neměl problém s trefou do černého – 3:2. Zanedlouho měl obrovskou příležitost na vyrovnání Aleš Fitko, který se dostal za obranu domácích, ale jeho střela o kousek minula brankovou konstrukci. Platilo známé pořekadlo nedáš – dostaneš. Místo vyrovnání, tak přišel trest a soupeř během dvou minut dvěma slepenými góly odskočil na 5:2. Hned minutu po pátém obdrženém gólu vykřesal naději Jakub Pešek, který celou akci sám rozjel. Moc hezky zakombinovali Martin ChvalníkAlešem Fitkem, míč průnikovou přihrávkou vrátili Péšovi a ten zkušeně uklidil – 5:3. V poslední minutě druhá části domácí střelou z dálky navýšili vedení na 6:3.

Do poslední třetiny jsme se snažili kluky povzbudit, že ještě není nic ztraceno a že pořád mají na to v tomto utkání zvítězit. Úvod této třetiny patřil nám. Byli jsme najednou aktivnějším týmem. V 71. minutě jsme snížili na rozdíl dvou branek. Jakub Ježek se hezky uvolnil v pokutovém území, domácí obraně nezbylo nic jiného, než Jakuba zfaulovat – penalta. K exekuci pokutového kopu se postavil Aleš Fitko, na jehož prudkou střelu si domácí brankář sáhl, ale míč vytěsnit mimo tři tyče nedokázal . 6:4. O tři minuty později jsme prohrávali už jen o gól. Domácí obránce ve vápně ukázkovou volejbalovou smečí zneškodnil naší šanci a rozhodčí nařídil druhou penaltu. K míči se opět postavil Aleš Fitko, který tentokrát nedal domácímu brankáři šanci – 6:5. Chvilku jsme soupeře zatlačili, ale k šanci na vyrovnání jsme se nedostali. Domácí opět dvěma slepenými góly během tří minut vzal vítr z našich plachet. Šest minut před koncem korigoval na 8:6 Dominik Hájek, když domácí obrana zblokovala jeho pokus zpoza pokutového území, míč se k Dominovi vrátil a tvrdou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě. Poslední slovo v utkání měli znovu domácí, kteří tak vyhráli 9:6.

Do utkání zasáhli – Ondřej Koloušek – Vojtěch Polcar, Dominik Hájek, Jakub Pešek, Richard Kubík, Denis Antonov, Richard Hauge, Jakub Ježek, Martin Chvalník, Aleš Fitko, Matěj Mázár, Filip Kyjanka, Hynek Placatka, Lukáš Kalík.

Hodnocení trenérů:

Domácí hráli velmi dobře a zaslouženě vyhráli. V důležitých chvílích nám dnes míče odskakovali od nohy a soupeř naše chyby bez milosti trestal. Klukům ale za snahu a bojovnost musíme poděkovat, protože v utkání prohrávali i o 3 branky a ani to je nepoložilo.

Komentáře