1. kolo: Ubojovaná výhra nad soupeřem z Březové

V sobotu 22.8. v 10:15 se v 1. kole naše mužstvo postavilo týmu FK Olympie Březová. Vítězný zápas nyní hodnotí trenér Jan Pejša.

„ V první řadě bych chtěl klukům poděkovat za bojovný výkon, který dnes předvedli. Všichni jsme před zápasem cítili lehkou nervozitu, protože víme, jak je důležité dobře do soutěže vstoupit. Takže jsem rád, že se nám to povedlo i přes to, že to bylo velice těžké utkání. Vítězství se nerodilo lehce.
Do utkání jsme od začátku nastoupili aktivně, řekli jsme si, že budeme hrát vysoko a napadat, což se nám do 30. minuty dařilo, kdy šel po chybě soupeře Šnobl sám na brankáře, kterého obstřelil a míč se od tyče odrazil k Pospíšilovi, který skvěle dobíhal a střelu dorazil – 1:0. Poté jsme z toho ovšem vypadli, nebyli jsme tak aktivní a soupeř nás na chvíli zatlačil. Nicméně i přesto jsme měli šance na zvýšení.
Druhý poločas jsme opět začali aktivně napadat a hrát vysoko, z čehož vyplynulo našich pár šancí, které jsme nedokázali proměnit a jak se říká: nedáš – dostaneš. Soupeři jsme po naší nedůslednosti dovolili vyrovnat. Naštěstí jsme za krátkou chvíli po vyrovnání dokázali otočit to opět v náš prospěch. Po výkopu Tesaře a chybě stopera soupeře se dostal k balónu Čížek a ten se v zakončení nemýlil. Soupeř poté začal hrát na riziko, kdy do vápna začal chodit i brankář, což jsme dokázali ustát a ještě navýšit Donátem na konečných 3:1.
Byť tam chyb a nepřesností byla celá řada, musím dnes kluky pochválit za bojovný výkon. Vítězství v prvním utkání je důležité a jsem rád, že jsme to zvládli.“

SK Kladno – FK Olympie Březová 3:1 (1:0)


Sestava: Tesař – Stříška, Hanzlík, Janda, Ježdík (90. Procházka) – Čížek, Holub, Donát, Říha (80. Růžička), Pospíšil (80. Dejčmar) – Šnobl (68. Tóth)


Branky: 16. Pospíšil, 60. Čížek, 93. Donát – 51. Peterka

Ve druhém kole se v sobotu 29.8. v 10:15 představíme na hřišti týmu FK Neratovice – Byškovice. Pro více informací sledujte náš Facebook a Instagram!

Foto: Kladenský deník

Komentáře