Devatenáctka SK už je jen bod od barážového umístění

Kladno – Rozjeli se a ukazují, že to myslí se záchranou soutěže vážně. Starší dorostenci SK Kladno vyhráli v České lize na hřišti Příbrami 2:1. Na desáté místo znamenající účast v baráži proti vítězům divizí už ztrácejí pouze jeden bod, navíc v neděli hrají proti desátému Mostu na domácím hřišti. Skvěle si vedli v České lize i mladší žáci SK. Ti porazili Karlovy Vary 8:2 a 13:1.

            V jarní části sezony jsou v České lize staršího dorostu odehrána čtyři kola a fotbalisté SK Kladno v nich vybojovali osm bodů. Po domácí výhře nad Petřínem Plzeň potvrdili tři body i v Příbrami, kde vyhráli 2:1. Utkání se pro ně však nevyvíjelo ideálně, když po nešťastné brance museli otáčet skóre. „Kluci jsou v na dobré vlně, a hlavně v pozitivní náladě. Nesmíme polevit a musíme se dál poctivě rvát za záchranou,“ řekl Radek Duda, trenér Kladna. O záchraně hodně napoví již příští utkání proti fotbalistům Baníku Most-Souš, kteří jsou o bod před Kladnem na vysněném desátém místě. Utkání začne v neděli v 10:15 na stadionu Františka Kloze.

Mladší dorostenci SK Kladno do sedmnácti let nastupují v České lize s hodně omlazeným kádrem a na výsledcích je to znát. Poslední utkání prohráli v Příbrami 2:4. „V poslední době zaostáváme za soupeři jak po fotbalové, tak po fyzické stránce. Někteří hráči mají velké výpadky v tréninkovém procesu,“ říká kladenský trenér Jan Pejša.

ČLD U19: 1. FK Příbram „B“ – SK Kladno 1:2 (0:0)

Sestava: Ševce – Truhlář, Klvaň, Bokša, Novák – Blažek, Rottner, Kalina, Tung (77. Maxant) – Chlumský, Frühauf (56. Duda)

Branky: Bokša, Maxant

ČLD U17: 1. FK Příbram „B“ – SK Kladno 4:2 (1:2)

Sestava: Vajshajtl (46. Vojtíšek) – Faltus (46. Davídek), Rottner, Chochola, Novobilský – Fajka (30. Kolka), Zoubek – Pavlíček (73. Haluza), Rous (46. Vosyka), Pospíšil – Eška

Branky: Eška, vlastní

V České lize mladších žáků hráli fotbalisté SK Kladno U13 na domácím hřišti proti Karlovým Varům. Po dvou vyrovnaných třetinách, rozhodli domácí utkání v závěrečné části a zvítězili 8:2. „I přes nepovedenou druhou třetinu bych kluky pochválil za nasazení a bojovnost,“ hodnotil Josef Procházka, trenér Kladna.

Skvělé utkání sehráli fotbalisté SK Kladno do dvanácti let proti Karlovým Varům. Domácí zvítězili vysoko 13:1 a soupeře předčili úplně ve všem. „Naše hra v tomto utkání snesla ta nejpřísnější kritéria. Byla to fotbalová fantazie,“ chválil svůj tým Roman Pavlíček, trenér Kladna.

ČLŽ U13: SK Kladno – FC Slavia Karlovy Vary 8:2

Sestava: Koloušek- Polcar, Kubík, Antonov, Jemelka, Hauge, Šmolík, David, Chvalník, Fitko, Ježek, Kalík.

Branky: 2x Chvalník, 2x Fitko, 2x David, Kubík, vlastní

ČLŽ U12: SK Kladno – FC Slavia Karlovy Vary 13:1

Sestava: Vejvoda – Drsek, Macháček, Háž, Skála, Zachariáš – Pleiner, Pavelec, Táborský, Paur, Linc – Svoboda, Kántor, Vasilič, Kubík

Branky: 4x Pavelec, 2x Linc, Kantor, Háž, Skála, Drsek, Macháček, Táborský

Komentáře