Druhé vítězství v řadě.

FC Slavia Karlovy Vary – SK Kladno 4:12 (střelci: Chvalník 4x, Fitko 3x, Kyjanka, Bacílek, Hájek, Kubík, vlastní)

Do utkání jsme vstoupili skvěle. Již ve druhé minutě jsme se ujali vedení. Dlouhý výkop Ondřeje Kolouška prodloužil Aleš Fitko na Martina Chvalníka, který ještě hledal před prázdnou brankou lépe postaveného spoluhráče, ale obránce si přihrávku srazil do sítě – 0:1. O tři minuty později bylo vyrovnáno, když domácí využili nedorozumění v naší obraně. Poté oba týmy předváděli pohledný kombinační fotbal, kdy se vyrovnaná hra přelévala ze strany na stranu. Do vedení jsme se dostali ve 24. minutě. Richard Hauge odebral soupeři míč, šikovně se prosmýkl mezi dvěma obránci a přesně našel Denise Davida, který celou akci vyšperkoval přihrávkou na Martina Chvalníka a ten v obrovské šanci nezaváhal – 1:2. V první třetině jsme měli více brankových příležitostí, bohužel jsme proměnili jen dvě.

Také vstup do druhé třetiny nám vyšel. Hned ve 31. minutě si na aut Denise Antonova naběhl Jakub Pešek, který si krásně přehodil obránce, přesnou přihrávkou našel na hranici pokutového území Aleše Fitka, jehož střela skončila pod břevnem – 1:3. V minutě 39. Richard Kubík získal při napadání míč, přesně našel Aleše Fitka, který viděl osamoceného Filipa Kyjanku ve vápně a ten krásnou střelou na přední tyč rozvlnil síť – 1:4. O dvě minuty později jsme vedli už 5:1! Opět byl u zrodu této branky dobře hrající Filip Kyjanka, který se ve vápně šikovnou kličkou zbavil obránce, jemuž nezbylo nic jiného než faulovat – penalta! Exekuce se ujal Martin Chvalník, který přesnou ranou k tyči nedal brankáři žádnou šanci. Poté jsme zahodili velkou spoustu brankových příležitostí a platilo typické klišé – nedáš, dostaneš – 2:5. Soupeř snížil po přísné penaltě na 3:5. Když o další dvě minuty domácí přidali v 57. minutě branku na 4:5, působili jsme velmi nervózně a zaskočeně. Kluci litovali především zahozených šancí.

O přestávce jsme si ujasnili několik detailů, které nám chyběly k tomu, abychom byli zejména v zakončení úspěšnější.  Kluci se uklidnili a jak se nám povedly začátky předchozích třetin, povedl se nám začátek i poslední části. V 61. minutě vytvořil Martin Chvalník s Alešem Fitkem tlak na obránce, čímž Martin Chvalník získal míč a podél brankáře vstřelil důležitou branku – 4:6. Osm minut po této brance přidal Martin Chvalník zásah, když potrestal chybu v rozehrávce domácího hráče a přesně zamířil – 4:7. O minutu později jsme se radovali znovu. Denis Antonov v pokutovém území přihrávkou pod sebe našel Jonáše Bacílka, jehož střela levačkou se otřela o tyčku a skončila v síti – 4:8. V 73. minutě Martin Chvalník dlouhým pasem našel Dominika Hájka, který se prvním dotykem do pohybu dostal za domácí obranu a dělovkou propálil brankáře – 4:9. Nejhezčí moment utkání přišel v 81. minutě. Lukáš Kalík na polovině hřiště našel uprostřed volného Aleše Fitka, který se nádherným sólem prosadil přes čtyři domácí hráče, šikovnou stahovačkou se zbavil i brankáře a do prázdné branky uklidil míč – 4:10. V 82. minutě se na pravé straně hřiště uvolnil Filip Kyjanka, jehož přesný centr našel volného Richarda Kubíka, který hlavou zamířil přesně – 4:11. O poslední branku se postarali naši nejproduktivnější hráči. Martin Chvalník Alešem Fitkem na hranici pokutového území vybojovali míč. Martin vysunul Aleše do samostatného úniku, ve které se kličkou zbavil brankáře a po ní už neměl problém dopravit míč do branky – 4:12.

Do utkání zasáhli –Koloušek – Polcar, Hájek, Pešek, Kubík, Antonov, Bacílek, Hauge, David, Chvalník, Fitko (C), Kyjanka, Kalík

Hodnocení trenérů:

Úvod utkání byl velmi vyrovnaný, kdy oba týmy hrály pohledný kombinační fotbal. Povedl se nám nástup do druhé třetiny, kdy jsme odskočili na rozdíl 4 branek a vedli jsme 5:1. Nevydařil se nám však konec druhé třetiny, kdy jsme inkasovali tři branky za sebou. Nám se vytvořené šance nedařilo proměňovat, domácí byli na koni a my působili nervózním dojmem. O přestávce před poslední částí jsme se uklidnili a ve třetí třetině už jsme šance proměňovali. V zápase jsme byli lepším týmem, bohužel jsme zahodili mnoho vyložených šancí. Konečný rozdíl ve skóre tak mohl být větší.

Komentáře