Druhé vítězství v řadě.

SK Vinařice – SK Kladno 1:9 (0:5)

Po sobotním přátelském zápase, který jsme hráli s o rok mladší pražskou Spartou (výhra 6:5) nás čekalo podruhé za sebou mistrovské utkání venku.

Na začátku zápasu byla k vidění hodně neurovnaná hra a boj uprostřed hřiště. Tím, že jsme hru málo roztahovali, vzniklo mnoho nepřesných přihrávek a zbytečných ztrát míče. Přesto jsme soupeře přetlačili a vstřelili první branku. Richard Hauge se po uvolnění dostal ke střele levou nohou, kterou brankář stačil pouze vyrazit. Dobíhající Matěj Mázár neměl problém dopravit míč do sítě – 0:1. Hned za dvě minuty mohlo být srovnáno. Domácí se pohlednou akcí dostali až ke střele z hranice pokutového území a prudká střela skončila na tyči naší branky. V patnácté minutě utkání jsme vedli už o dvě branky. Jan Tyburec po kličce předal míč Richardovi Haugemu a ten se nemýlil – 0:2. O minutu později jsme přidali třetí zásah. Jan Tyburec se prodral ke střele, kterou brankář opět stačil jen vyrazit. U dorážky byl o chlup dříve Matěj Mázár – 0:3. V obraně jsme udělali několik chybiček v rozehrávce, ze kterých se soupeř dostával do šancí. Domácí ztroskotávali na koncovce a dobře chytajícím Ondřeji Kolouškovi. Pět minut před koncem prvního poločasu Jonáš Bacílek krásnou průnikovou přihrávkou do běhu našel Lukáš Kalíka, který v samostatném úniku umístěnou střelou rozvlnil síť – 0:4. Do konce první půle jsme stihli dát ještě jednu branku. Brankář domácích rozehrál přímo na nohu Richarda Haugeho a ten tuto chybu potrestal – 0:5.

Hned v první minutě po změně stran jsme navýšili vedení. Lukáš Musil obešel domácího obránce, posunul na Jana Tyburce a jeho tečovaná střela skončila gólem – 0:6. Poté se domácí opět po našich chybách dostávali častěji k naší brance. Svoji svatyni si bránil velmi dobře Ondřej Koloušek. Ve 48. a ve 49. minutě jsme vstřelili dvě slepené branky. Nejprve Jakub Frič krásnou přihrávkou vysunul Jakuba Peška a ten celou akci vyšperkoval přihrávkou na Richarda Haugeho, který utaženou střelou k tyči nechytatelně zavěsil – 0:7. O minutu později se Jan Tyburec kličkou doprostřed zbavil bránícího hráče a vysunul Jakuba Friče, který tváří v tvář brankáři nezaváhal – 0:8. Osm minut před koncem utkání se dočkali radosti ze vstřelené branky také domácí. Rohový kop zahráli stříleným centrem před branku tak, že se míč ze skrumáže odrazil do sítě – 1:8. Ihned po rozehrávce se Vojtěch Polcar rozeběhl na branku soupeře. Obešel dva protihráče. Třetí však už mu v pokutovém území míč vypíchl. Matěj Mázár však dobře podporoval útok a vypíchnutý míč hned z první napálil přímo k tyči – 1:9.

Do utkání zasáhli – Ondřej Koloušek – Hynek Placatka, Vojtěch Polcar, Richard Hauge, Jan Tyburec, Lukáš Musil, Lukáš Kalík, Matěj Mázár, Denis Antonov, Jonáš Bacílek, Jakub Pešek, Jakub Frič.

Hodnocení trenérů:

Začátek byl z naší strany hodně kostrbatý. Pohybem a aktivní hrou jsem ale soupeře v úvodu zápasu přetlačili a zaslouženě vedli. Stálo při nás štěstí, když soupeř mohl rychle vyrovnat na 1:1. Až ve druhé půli jsme mohli vidět pohledné akce. Stále nám dělá velký problém nabíhání si do volného prostoru a děláme mnoho chyb v rozehrávce.

Komentáře