Jan Procházka: „Mužstvo je kvalitní, ale musíme táhnout za jeden provaz“

Kladno – Je legendou klubu. Jen málo hráčů z Kladna má odehráno více ligových zápasu než Jan Procházka. V SK Kladno fotbalově vyrost, pak hrál nevyšší soutěž v Mostě i na Kladně. Po konci kariéry začal v klubu trénovat. Postupem času se posunul na pozici šéftrenéra žáků. Nyní ho čeká ještě větší výzva, posunout SK Kladno do třetí ligy… 

Několik let jsi trénoval mládež, jak dlouho jsi se rozhodoval, zda přijmeš nabídku k trénování „A“ mužstva? S žáky jsi měl namířeno do baráže o nejvyšší soutěž.

Moc dlouho jsem se nerozmýšlel, je to zase nějaký posun vpřed, tak jsem si řekl, že do toho půjdu. Co se týče žáků, jsou to kluci, kteří fotbal milují o ně strach nemám, budou bojovat o ty nejvyšší příčky.

Už máš jasno o složení realizačního týmu?

Realizační tým zůstává stejný, jen jsem si ještě vytáhl Vaška Kalinu, aby ho doplnil.

Jak kvalitní je podle tebe složení mužstva, máte reálnou šanci zapojit se do boje o postup?

Mužstvo kvalitní je, ale musíme být poctiví, nikdo nám zadarmo nic nedá. Když v každém zápase budeme táhnout za jeden provaz, tak se nám to vrátí výsledkově.

Počítáš i s hráči B mužstva, jak si představuješ spolupráci?

Klukům jsem řekl, ať ukážou, co v nich je a není problém v tom, že by se mohli posunout výš.

Budeš se snažit zapojit i mladé hráče z dorostu, nebo je to priorita B mužstva?

Když se objeví talent, tak proč by nemohl nastupovat za „Áčko“, takových případů tu bylo dost. Momentálně je ale priorita dorost zachránit v soutěži, takže bych nerad boural trenérům přípravu na soutěž.

Komentáře