Manažer Petr Brabec: Divize je pro nás málo

O víkendu uzavřel přátelskými zápasy fotbalový SK Kladno sezonu 2019/20. Manažer klubu Petr Brabec ji pro Vaše Kladno bilancovala přidal i plány do budoucna.

Áčko sice v sobotu podlehlo třetiligové rezervě Teplic, ale herní projev vůbec nebyl zlý…
Souhlasím (usmívá se). Jenom musíme zapracovat na defenzivě. Jsme až příliš ofenzivně ladění a po našich ztrátách míče soupeř někdy využívá toho, že jsme příliš roztažení.  Sehráli jsme na jaře čtyři přátelská utkání a ani v jednom jsme neměli základní obranou čtveřici.

Ze čtyř zápasů jste dvakrát porazili soupeře ze stejné soutěže a dvakrát jste podlehli soupeři, který hraje o soutěž výš. Nastříleli jste přitom spousty branek. Kdyby nyní začala mistrovská sezona, patřili byste podle mého názoru k horkým kandidátům na postup do třetí ligy. Souhlasíte?
Rádi bychom hráli na špičce tabulky. Podmínky i počet hráčů na to máme včetně talentovaných dorostenců.

Výraznými posilami se mohou stát dva hráči z třetí ligy Ježdí s Říhou. Jste s nimi spokojení?
Jsme s nimi velmi spokojení jak po lidské, tak po fotbalové stránce. Přestupy jsme zatím uzavřeli, ovšem když se objeví nějaké zajímavé jméno, nebudeme se dalšímu příchodu bránit.

Zkušený obránce Václav Kalina se v duelech prvního týmu neobjevuje. Se čtyřicítkou na krku je nasnadě, že uvolní místo mladším. Zůstane u áčka jako případný náhradník na záskok?
S Vencou ještě chceme jeho hráčskou budoucnost probrat. Pokračuje v klubu jako trenér, a když bude mít chuť, bude hrát za béčko a my zase budeme rádi, když si zahraje i za áčko.

V současné době máte přelidněno v záloze. Kdo všechno se v ní bude točit?
Je tam velký přetlak, to je fakt. Pechr vypadá i na stopera, základ se dá stavět na Holubovi, Čížkovi, Šímovi, Procházkovi, Růžičkovi, naskočili tam z dorostu Donát, Dejčmar, Pospíšil, s Pudilem řešíme, jestli za nás bude hrát.

Už jste objevili úderného hrotového útočníka?
Kraus je zraněný, pod hrotem hraje dobře Tóth, prakticky v každém utkání dal gól Šnobl, ale jenom na něm zakončení stavět nemůžeme. Dorostenci se vůbec jeví velmi dobře. Byli správně fotbalově vedení od malička, což je nyní vidět.

Jak si pohlídáte, aby vám neutekli do jiných klubů?
Těžko. Když o ně projeví zájem klub z vyšší soutěže, tak to je jedině dobře. Když by ale měli odejít do nižších soutěží, tak to by mně hodně vadilo. Jestli chtějí něco v životě ve fotbale hrát, tak by měli v Kladně vydržet  co nejdéle. V nižších soutěžích se tolik netrénuje a není tam předpoklad, že se kvalitativně zvednou.

Kolik mladých fotbalistů z SK odešlo za lepším do vyšších soutěží za posledních deset roků?
Spočítal jsem, že takhle odešlo zhruba padesát mladých odchovanců SK jenom v období od pádu z první ligy po sestup z ČFL. Do dospělé ligy to jich dotáhlo jen pár. Není předpoklad, že by se někdo z nich ve výhledové době do Kladna vrátil.

Láká je k odchodu podle vás vidina peněz nebo první ligy?
Podle mne nejsou peníze prioritou. Spíše pocit, že jsou slavní, že se o nich bude psát.

Ekonomika je také důležitá. Zasáhla po této stránce do chodu kladenského SK pandemie koronaviru?
Zasáhla. S městem jsme se domluvili, kde ušetříme na dotacích. Věřím, že to přežijeme bez větší újmy.

V období největšího dopadu koronaviru jste založili béčko. Byl to spontánní krok?
Nebyl, o založení rezervy jsme intenzivně debatovali poslední dva roky. Energie, která z kluků v béčku vyzařuje, se mi líbí. Tým má kvalitu. Naši mladíci do toho dají dravost, starší hráči z původního týmu Unhoště zase přinesou potřebnou zkušenost a klid. Jsme rádi, že mužstvo trénuje Tomáš Abrham. Chtěli jsme někoho z Kladna, kdo kluky zná, zná i dění v nižších soutěžích a on se nám jeví jako ideální volba.

Zjara jste v klubu měli budovatelské plány. Na programu bylo vybudování závlahy, výměna branek, sítí, nová umělá tráva. Co z toho se letos povede?
To je otázka peněz. Nikdo zatím neví, s jakou ztrátou se město bude muset vypořádat. Investiční záměr máme pořád připravený. Určitě by mělo dojít na branky, sítě a úpravy brankovišť. Závlaha se zatím dělat nebude. Umělku chceme, ale je stále v jednání.

Co se v SK směrem k áčku bude v nejbližší době dít určitě?
Do patnáctého července je volno, pak začne příprava na novou sezonu. V té se utkáme například s Rakovníkem, Královým Dvorem, Velvary. Do toho přijde pohárový zápas s Benešovem.

Měli jste problém sehnat do přípravy třetiligové soupeře?
S tím nebyl nejmenší problém. Kluby s naší nabídkou souhlasily, protože vidí, že nabídneme jistou kvalitu.

Z našeho povídání mám pocit, že v SK panuje spokojenost…
Panuje u nás příjemná atmosféra s chutí dělat kvalitní práci. Samozřejmě dozvuky minulosti se pořád ozývají. Ať už je to pohled na klub jako takový, nebo chátrající stadion. Začínáme od nuly a víme, že divize je pro nás málo. Na druhou stranu jsme rádi, že se v Kladně udržela, protože jeden čas nebyl daleko sestup do krajské soutěže. Jednání s městem se odvíjejí v pohodové, vstřícné atmosféře.

zdroj: www.vasekladno.cz

Komentáře