Šnoblův hattrick a dobrý týmový výkon nám zajistili druhou jarní výhru

ŽK: 27. Šellong, 59. Hudec - 53. Šíma, 58. Borák, 61. Eichler

• Diváci: 100

Sestava Olympie Březová: Martinec - Peterka P., Neudert (C), Martinec, Kursa, Lattisch (59. Hora), Veselý (18. Peterka D.), Číž, Šellong, Vokáč, Hudec (74. Poupě)

Sestava SK Kladno: Smrkovský - Kolářský, Rendla (C), Hrubeš - Borák (59. Blažek), Pospíšil, Eichler (79. Slabý), Dejčmar (79. Jankovský)- Houha - Šnobl, Šíma (70. Holub)

Reportáž

18. kolo Divize B zavedlo družinu trenéra Zdeňka Haška do areálu Baníku Sokolov, kde se kladenští 16. března v 15:00 postavili Olympii Březové. Do toho však naši borci vstoupili poněkud opatrně. Pomalé tempo hry s drobnými nepřesnostmi kazilo snahu kladenských o překonání domácí obrany. Zhruba po čtvrt hodině hry se daří hru zrychlovat s tím přicházejí větší náznaky šancí. Ta největší přichází již ve 22. minutě, kdy se povedeným napadáním míče zmocnil Šnobl. Ocitl sám před brankářem Martincem a přesným zakončením poslal náš tým do vedení. Po inkasovaném gólu se o slovo ovšem hlásí Březová, a to snahou o využití své nejsilnější zbraně. Série standardních situací a centrů před branku Smrkovského přináší pětiminutovku, ze které se uzdraveným Rendlou posilněná obrana dokázala oklepat a následně zavelet do útoku. Před koncem první půle loženou šanci spálil Dejčmar, ve slibné příležitosti byl i Kolářský, nedokázal však zareagovat na propadlý míč a skóre se tak před odchodem do kabin neměnilo.

Do půle druhé Kladno vstupuje lépe než soupeř, zlepšený pohyb ještě napomáhá již očividné herní převaze našich. To potvrzují následné střídaní, kdy v rozmezí šesti minut po trase Holub - centr za obranu - Zakončení Matěje Šnobla podaří mladému útočníku dovršit hattrick. Jednoznačný výsledek tak určil jednoznačný vývoj utkání, které mohlo být rozhodnuto již v první půli. Zlepšený výkon a poctivá práce i přes Kladeňákům zajistila druhou jarní výhru. Jen tak dál!