post
Reportáž

Jarní gólové hody pokračovaly utkáním s Meteorem Praha

Kvarteto gólů rozhodlo sobotní utkání s Meteorem Praha. To bylo i přes jednoznačný výsledek obtížné, tři body jsou tedy o to cennější
Stadion Fr.Kloze / tráva
VS
  • Branky: 23. Šíma, 55. Pospíšil, 78. Houha, 83. Šnobl - 66. Zelenka

ŽK: 45+1 Šnobl - 23. Sůra, 45+1 Kostka, 61. Slavata

Rozhodčí: Mrkáček - Šťastný, Linhart

• Diváci: 330

Sestava SK Kladno: Smrkovský - Kolářský, Rendla, (C), Hrubeš - Borák, Eichler, Pospíšil (86. Jankovský), Dejčmar (80. Blažek) - Houha - Šnobl (86. Kafka), Šíma (90. Novák)

Sestava FK Meteor Praha: Toma - Derkach (80. Kousal), Slavata, Karvánek, Lízálek, Zelenka, Michálek, Matys (70. Žák), Sůra (C), Kostka, Král (29. Krpálek)

Reportáž

Utkání od svého začátku ovlivňovalo počasí. K dešti se přidal silný vítr, který měli naši borci celý první poločas v zádech. Dlouhou dobu je hra vyrovnaná, herní převahu drží naši ale bez větších náznaků šancí. Až individuální akce Eichlera a Houhy začínají pomyslně přikládat pod kotel. Za volného metrem rozhodčího se ostrý styl hry daří držet pod kontrolou, na Stadionu Františka Kloze jsme tak celou první půli svědky kvalitního fotbalu v rychlém tempu. To potvrzuje skvělou akcí Dejčmar, který si chytře přehodil dvojici obránců, aby následně našel Šímu. Ten zachoval klidnou hlavu a míč poslal přesně do šibenice. 1:0!

Do druhé půle Kladno vstupuje znamenitě, přečíslení "dva na jednoho" a následná hlavička Rendly zastávají ještě nevyužity, na gól se však dlouho nečeká. Šíma uvolnil Dejčmara. Navrátilec z Velké Dobré si připsal druhou asistenci, a to když našel Pospíšila, který si skvěle přehodil míč z levé nohy na pravou a zkušeně zakončil. 2:0. Hostům se daří vývoj hry korigovat. Jedná z mála kombinací před brankou Smrkovského končí jednoduchým překonáním našeho středu hřiště a následnou výstavní střelou. Chvíli opaření Kladeňáci odpověď tasí o pár minut později, Šnobl po svém úniku předložil míč Šímové. Poskakující míč na hranici malého vápna leč vypadal jako snadná příležitost na vstřelení branky, opak se stal pravdou a stav tak nadále zůstává 2:1.

Závěr utkání ovšem patří jednoznačně družině Zdeňka Haška. Ofenzivní festival šancí a krásných kombinací korunuje individuální akcí Houha brankou 3:1. Na toho navázal Blažek střelou do břevna a následné poskakování balónu před soupeřovou brankou nikdo z kladenských rovněž proměnit nedokázal. Konečný výsledek určil svou pátou jarní brankou Šnobl, Kladno tak zaslouženě vyhrálo 4:1.