post
Reportáž

Utkání se Slaným nenabídlo jedinou branku

500 diváků na slánském stadionu sledovalo první jarní ztrátu fotbalistů Kladna.
Slaný - tráva č.1
VS
  • ŽK: 69. Nádeníček, 73. Mihálik - 73. Houha

    Rozhodčí: Nedvěd - Flade, Suchánek

  • Diváci: 500

Sestava SK Slaný: Sedlák – Vovk, Javorek, Mihálik, Lehner – Ceccarelli, L. Pospíšil, Sváta, Balšánek (31. Herčík), Veselý (46. Novotný) – Nádeníček.

Sestava SK Kladno: Smrkovský – Kolářský, Rendla, Hrubeš – Houha, T. Pospíšil, Blažek (68. Holub), Eichler (57. Kalina), Čížek – Šíma, Šnobl (57. Dejčmar).

Reportáž

Utkání začíná velmi opatrně, je znát obezřetnost a strach z chyby. Obě mužstva pozvolně posouvají svůj útočný vál a dlouhou dobu čekáme na větší gólovou šanci. I přes snahu držet míč a určovat tempo hry našim chybí rychlost a kreativita, která je v uplynulých zdobila, a tím v uplynulých zápasech soupeře přehrávali. Slanému se naopak poctivě daří posouvat obraný blok, ze které se během první půle dostává až před naší branku. Střelám Nádeníčka, Mihálika a především pak dělovce Ceccarelliho vystavil stop skvěle chytající Smrkovský.

Půle druhá, především od 60. minuty přináší zvrat v celkovém obrazu hry. Kladnu se daří obehrávat soupeře a tlačí se do koncovky. Nejprve po úniku z pravé strany hrozí Šnobl, jenž ztroskotal na Sedlákovi. Poté se k míči po Pospíšilově příhře dostává Šíma, svoji slabší nohou zakončuje nad. A když už přijde na překonání domácího brankáře, další Šímovu loženou šanci na brankové čáře pohotově hasí Javorek.

Vzhledem k tomu, že kladenští branku nadále nepřidávají, ještě více hru otevírají, a Slaný i přes značné vyčerpání hrozí z "brejků". Pospíšila razantní střelu opět lapil Smrkovský, a když gól nepadl ani po jeho výpadu do soupeřova velkého vápna, nezbývá oboum týmům než se rozejít s bezbrankovou remízou.

Hlavní partneři