Mladíci SK šlapou dál, tentokrát to odskákali Budějovice, Rokycany i Sokolov

Kladno – Jízda staršího dorostu SK Kladno pokračuje dál. Tentokrát smetl druhý tým tabulky České Budějovice 3:0. V jarní části České ligy vybojovali fotbalisté SK Kladno v šesti kolech čtrnáct bodů! Vyhrál i mladší dorost, který porazil České Budějovice 2:1. Úspěšní byli i starší žáci, ti vyhráli s Rokycany 7:0 a 5:0. Mladší žáci U13 porazili první Sokolov 4:3. Jediný tým, který o víkendu neuspěl, je U12, který prohrál se Sokolovem 2:3.

 

            To je jízda, fotbalisté SK Kladno do devatenácti let mají formu jako hrom. V České lize staršího dorostu odehráli šest zápasů, ve kterých čtyřikrát zvítězili a dvakrát remizovali. Tentokrát porazili druhý tým tabulky České Budějovice 3:0. „Kluci podali vynikající týmový výkon a odměnou jim byla tato sladká výhra. Vítězství nad velice silným protivníkem si hodně ceníme,“ řekl Radek Duda, trenér Kladna. Jeho tým se po jedenadvaceti kolech nachází na desátém místě, které zaručuje minimálně baráž o setrvání v soutěži pro příští sezonu. Příští kolo hrají fotbalisté SK Kladno U19 na hřišti posledních Rokycan.

Cenné vítězství vybojovali i mladší dorostenci SK Kladno, ti porazili České Budějovice 2:1 a připsali si druhé vítězství v řadě. „Musím kluky opravdu pochválit, jak za fotbalový dojem, tak za nasazení a agresivitu. To vše se promítlo ve výhru proti kvalitnímu týmu,“ hodnotil kladenský trenér Jan Pejša.

ČLD U19: SK Kladno – SK Dynamo České Budějovice 3:0 (2:0)

Sestava: Ševce – Truhlář, Klvaň, Bokša, Novák – Blažek (85. Justra), Kácl, Kalina, Fedorišin (85. Maxant) – Chlumský (75. Frühauf), Rottner

Branky: Kalina, Chlumský, Blažek

ČLD U17: SK Kladno – SK Dynamo České Budějovice 2:1 (2:1)

Sestava: Vajshajtl – Fajka, Chochola, Došek (86. Vosyka), Pospíšil (59. Zoubek), Hoffmann, Hanučšík, Eška (59. Pavlíček), Janega (74. Faltus), Rous, Rottner

Branky: Hoffmann, Eška

Ve skvělých výkonech pokračují starší žáci SK Kladno do patnácti let. Vedoucí tým tabulky divize A vyhrál jednoznačně s Rokycany 7:0. „Kluci podali soustředěný výkon proti bránícímu soupeři a zaslouženě vyhráli,“ hodnotil kladenský trenér Václav Feřtek, který převzal pozici hlavního trenéra po Janu Procházkovi, který se přesunul k A týmu.

Roli favorita potvrdili s Rokycany i starší žáci do čtrnácti let, když vyhráli 5:0. „Zápas jsme měli pod kontrolou celé utkání. Je škoda, že jsme nedali více gólů, spousta hezkých šancí, zůstala nevyužita,“ litoval Josef Kučera, trenér Kladna.

ČDŽ U15: SK Kladno – FC Rokycany 7:0 (3:0)

Sestava: Hejkal – Hrudka (41. Janát), Kos, Požár, Kejzlar – Halaj, Jílek, Maxant (41. Feřtek), Kolísek – Mucha (66. Kopta) – Procházka (51. Hůla)

Branky: 4x Procházka, Kos, Kolísek, Feřtek

ČDŽ U14: SK Kladno – FC Rokycany 5:0 (3:0)

Sestava: Nohava – Drechsel, Novotný (68.Justra), Kučera, Šťastný – Novák (62.Soukup), Polák, Přerovský, Procházka (41.Mašl) – Valach, Burle

Branky: 3x Burle, Procházka, Valach

Pohodu z předchozích zápasů si do utkání s prvním týmem tabulky ze Sokolova přenesli mladší žáci do třinácti let. V domácím prostředí vyhráli 4:3 a uštědřili lídrovi tabulky teprve druhou porážku v sezoně. „Kluci se neskutečně semkli a celé utkání odjezdili, jak se říká, po zadku,“ byl spokojený kladenský trenér Josef Procházka.

Jediným týmem SK Kladno, který o víkendu prohrál jsou mladší žáci do dvanácti let. Na domácím hřišti nestačili na hráče Sokolova, kterým podlehli 2.3. „Bohužel nás srážejí individuální chyby a žalostné zakončení před soupeřovou brankou,“ hledá příčiny porážky kladenský trenér Michal Zachariáš.

ČLŽ U13: SK Kladno – FK Baník Sokolov 4:3

Sestava: Koloušek – Polcar, Hájek, Kubík, Jemelka, Hauge, David, Kyjanka, Ježek, Kalík

Branky: David, Šmolík, Kubík, Polcar

ČLŽ U12: SK Kladno – FK Baník Sokolov 2:6

Sestava: Vejvoda, Drsek, Melka, Skála, Macháček, Volkov, Pavelec, Černý, Vasilič, Táborský, Pleiner, Paur, Svoboda, Linc, Kantor

Branky: Volkov, Drsek

Komentáře