Mladší žáci vyhráli v Teplicích, starší dorost stále bez porážky.

Kladno – Starší dorost SK Kladno vybojoval v Benešově další důležitý bod. Mladší dorostenci na hřišti stejného soupeře vyhráli 5:0. V krajském přeboru se kladenským dorostencům také dařilo, když porazili Králův Dvůr 3:2 a 5:2. Starší žáci do patnácti let jsou stále na vítězné vlně, tentokrát vyhráli na hřišti Aritmy Praha 9:1. Mladší žáci do třinácti let vyhráli v Teplicích 4:2.

            Starší dorostenci SK Kladno do devatenácti let jsou v jarní části České ligy stále bez porážky. Po remíze 1:1 v Benešově se v tabulce posunuli na osmé místo, které zaručuje účast v soutěži i na příští sezonu. „Tabulka je stále vyrovnaná, bude to boj až do posledního kola,“ ví trenér Radek Duda. Jeho svěřenci jeli do Benešova pro tři body, ale domácí nastoupili v nejsilnější sestavě včetně několika hráčů, kteří nastupují ve třetí lize dospělých. „Vzhledem ke kvalitě soupeře bod bereme. Nasazení obou týmů ve druhém poločase bylo enormní,“ hodnotil Duda.

Od začátku utkání byli fotbalisté SK Kladno do sedmnácti let v utkání v Benešově lepším týmem a bylo jen otázkou kolikrát se dokáží gólově prosadit. Konečné skóre vyznělo pro hosty 5:0. „Z našeho pohledu šlo o zcela zasloužené vítězství. V určitých fází utkání měla naše hra solidní parametry, kdy kluci dokázali velmi dobře kombinovat z jednoho, nebo dvou doteků,“ byl spokojený Jan Pejša, trenér Kladna.

Naopak daleko k ideálnímu výkonu mělo utkání staršího dorostu v krajském přeboru. Výsledek vyzněl pozitivně pro domácí, když porazili Králův Dvůr 3:2. „Předvedená hra ale nebyla vůbec dobrá. Hráli jsme složitě a na moc doteků,“ řekl Jan Pejša.

Spokojeni s předvedenou hrou i s výsledkem byli trenéři mladšího dorostu SK Kladno v krajském přeboru. Domácí porazili Králův Dvůr 5:2. „Po celý zápas jsme byli lepším týmem, drželi jsme míč na svých kopačkách, hráli kombinačně a vytvářeli jsme si šance a střely ke vstřelení gólů. I když spousta šancí nebyla využita, musíme kluky pochválit za odvedený výkon,“ řekl Marek Novobilský, trenér Kladna.

ČLŽ U19: SK Benešov – SK Kladno 1:1 (0:0)

Sestava: Ševce – Truhlář, Klvaň, Bokša, Novák – Blažek, Kalina, Kácl, Veselý (62. Duda) – Rottner, Chlumský (80. Frühauf)

Branka: Rottner

ČLŽ U17: SK Benešov – SK Kladno 0:5 (0:0)

Sestava: Vajshajtl – Faltus, Rottner, Chochola (60. Novobilský), Hoffmann – Zoubek (46. Pospíšil), Hanuščík – Janega, Rous, Vosyka (46. Pavlíček) – Došek (46. Eška)

Branky: Eška 3, Pospíšil, Hoffmann

KPSD: SK Kladno – FK Králův Dvůr 3:2 (0:1)

Sestava: Kralovič – Rottner, Korechnyi, Chochola, Hoffmann – Zoubek (46. Eška), Hanuščík – Janega, Rous (61. Novobilský), Justra (46. Vosyka) – Došek

Branky: Hoffmann, Janega, Došek

KPMD: SK Kladno „B“ – FK Králův Dvůr 5:2 (3:2)

Sestava: Tunka – Protiva, Novobilský,Bach, Vosyka  – Zoubek, Randýsek – Haluza, Pospíšil,Pavlíček – Eška

Hokejově střídali: Mikula, Havel, Kolka

Branky: 2x Havel, Pavlíček, Eška, Vosyka

Mladší žáci vyhráli v Teplicích 

Starší žáci SK Kladno do patnácti let jsou stále na vítězné vlně, tentokrát vyhráli na hřišti Aritmy Praha 9:1. První tým tabulky tak potvrdil skvělou formu i proti urputně bránícímu soupeři. „Celý zápas se kluci snažili o útočnou hru, která se tolik nedařila, ale v závěru utkání již jasně dominovali a byli odměněni brankami,“ hodnotil kladenský trenér Václav Feřtek.

Na hřišti Aritmy Praha hráli vyrovnané utkání starší žáci SK Kladno do čtrnácti let. Šťastnějším týmem byli nakonec domácí, kteří vyhráli 5:2. „Soupeř nás přetlačil bojovností a důrazem,“ řekl Jaroslav Hamouz, trenér Kladna.

Pohledný a kombinační fotbal se hrál v Teplicích, kde hráli mladší žáci SK Kladno do třinácti let. Úvod utkání vyšel lépe hostům, kteří se dostali do dvou gólového vedení a celé utkání dotáhli k vítězství 4:2. „Po utkání jsme kluky pochválili za nasazení, bojovnost i fotbalovost. Celé utkání se hrálo v duchu fair play,“ chválil kladenský trenér Josef Procházka.

Nepovedené utkání sehráli v Teplicích mladší žáci SK Kladno do dvanácti let, když prohráli vysoko 0:9. „Bohužel někteří kluci přistoupili k soupeři až s přehnaným respektem a velkou trémou k utkání. Přesto po dvě třetiny nebylo utkání tak jednoznačné, jak naznačuje skóre,“ řekl Roman Pavlíček, trenér Kladna.

ČDŽ U15: SK Aritma Praha – SK Kladno 1:9 (1:3)

Sestava: Hejkal – Hrudka, Kopta, Požár (59. Hůla), Kos – Halaj (65. Svoboda), Jílek, Kejzlar, Kolísek – Mucha – Feřtek (70. Burla)

Branky: 2x Kopta, 2x Feřtek, Mucha, Kolísek, Kejzlar, Jílek, Burle.

ČDŽ U14: SK Aritma Praha – SK Kladno 5:2 (2:2)

Sestava: Hejkal – Drechsler, Novotný (40. Mašl), Kučera J.,Šťastný – Novák (40. Procházka), Polák, Novobilský (57. Kunc), Soukup (40. Assar) – Valach (40. Justra), Burle.

Branky: Novotný, Kučera

ČLŽ U13: FK Teplice – SK Kladno 2:4

Sestava: Koloušek- Polcar, Hájek, Kubík, Antonov, Bacílek, Šmolík, David, Chvalník, Fitko, Kalík.

Branky: Antonov, Chvalník, Šmolík, Fitko

ČLŽ U12: FK Teplice – SK Kladno 9:0

Sestava: Drsek – Vejvoda, Melka, Skála, Macháček, Kubík, Volkov, Janda, Pavelec, Černý, Vasilič, Táborský, Háž, Zachariáš, Pleiner, Paur, Svoboda

Komentáře