Nový trenér brankářů Jaroslav Tesař vzpomíná na své časy na SK

Novým trenérem brankářů se stává Jaroslav Tesař a doplnil tak realizační tým Zdeňka Haška. Brankář, který zažil poslední ligovou éru v dresu SK Kladno nyní vzpomíná na časy své aktivní kariéry.

Je posledním odchovancem kladenského fotbalu, který hájil barvy SK v prvoligové bráně. Gólman Jaroslav Tesař je pamětníkem lítých bojů například se slavnými pražskými S. V historii klubu tak zanechal výrazný otisk svých brankářských rukavic.

Na Kladně žijete, takže se cesty kolem stadionu SK občas nevyhnete. Co se vám zaručeně vybaví, když ho vidíte?

Postup do první dorostenecké ligy, i když jsem si ji kvůli věku pak nezahrál. Na to nemůžu zapomenout ani z toho důvodu, že se jako tým pořád scházíme (usmívá se). Současně s tím se mi vybavují ligové sezony v áčku. Pro nás Kladeňáky v mužstvu to bylo štěstí v neštěstí. SK po více než třiceti letech hrál zase první ligu a pro spousta hráčů z Kladna si ji díky tomu mohla zahrát, ale na druhé straně klub zároveň trpěl nedostatkem peněz.

Na zápas v první lize nejraději vzpomínáte?
I když jsme v Jablonci prohráli, tak jsem asi nepodal úplně nejhorší výkon. Pamatuju si, že mi to tam přes prohru docela lepilo (usmívá se). Nebo na první jarní kolo a výhru v Mladé Boleslavi. Zachytal jsem si proti Spartě, Plzni. Bylo to fajn. Jsem rád, že jsem si díky SK mohl tím procesem, tréninky, atmosféra v kabině, v nejvyšší soutěži projít. Blbě se mi vzpomíná na domácí prohru s Olomoucí, která nás poslala na cestu do druhé ligy…

Koho jste vnímal jako silné osobnosti týmu?
Jednu sezonu jsme se zachránili i díky Pavlu Drskovi, kladenskou partu táhnul Honza Procházka, dost toho vychytal Roman Pavlík, fantastický hodný člověk. Dále vzpomenu Páťu Grosse, Víťu Beneše, Tomáše Cigánka. Když jsem v áčku začínal, tak mi hodně pomohl gólman Petr Kut. Z trenérů nesmím zapomenout na Martina Hřídele, Standu Hejkala, Filipa Toncara. V divizi jsem nedal dopustit na trenéra Honzu Pejšu. Fotbalově i kamarádsky jsme si v téhle soutěži sedli i s Tomášem Procházkou či Vencou Kalinou.

V jedné sezoně jste v divizi nastupovali v sestavě, která toho v první i v druhé lize měla odkopáno neskutečné množství. S vámi nastupovali hráči, kteří nakoukli do třetí ligy, plus velcí talenti. Proč jste nevytáhli SK do ČFL?
To kdybych věděl (trpce se usměje). Fotbalově jsme na to určitě měli. Jestli byl problém mimo trávník, to nevím, do toho jsem neviděl. Zase to asi bylo o penězích. Určitě nám nepomohl krátký tříměsíční experiment se změnou vedení týmu. V tomto období jsme ztratili z různých důvodů zbytečně moc bodů. A také tehdy byla divize na vyšší úrovni než v současné době. Postoupit bylo náročnější.

V divizi jste zažil nepřirozené derby s Hostouní, která měla v týmu mnoho kladenských odchovanců. Kdyby je v té době měl SK, byly šance na postup ještě vyšší?
O tom nejsem přesvědčený. My jsme měli silný kádr na všech postech. Byla to otázka štěstí, nějaké náhody i neštěstí, jako když tragicky zahynul jeden z největší kladenských talentů poslední doby Filip Suchý.  Prostě nám nebylo přáno…

V gólmanské kariéře pokračujete na Doksích. Chodíte se dívat na zápasy SK?
Když mi čas dovolí, tak se jdu rád podívat. Postup klukům přeju. Otázka je, jak se tým v případě třetí ligy vhodně doplní. V ČFL je pochopitelně fotbal rychlejší než v divizi. Základ kádru by měli tvořit hráči do třiceti let.

Komentáře