Ohlédnutí za Fotbalovým kempem SK Kladno 2022!

Druhý prázdninový týden přinesl dlouho očekávaný Fotbalový kemp SK Kladno 2022. Na 40 fotbalistů, většinou z SK, ale i ostatních klubů, se místo dovolené u moře v naprosto ideálním týdnu rozhodlo účastnit se našeho příměstského tábora a celý týden si užít tím nejlepším možným způsobem – fotbalem.

Hráči byli nejprve rozděleni do tří skupin dle ročníků narození. Starší přípravka, mladší žáci a starší žáci. Ve zmíněných kategoriích tak absolvovali všechny tréninkové jednotky, které jim naši trenéři nachystali. Absolutním pravidlem byl tedy jeden trénink denně, který byl doplněn tréninkem druhým, nebo přidruženou aktivitou – orientační běh, trampolíny.

Neodmyslitelnou součástí byla také celotáborová hra, kterou měla pod taktovkou Denisa Chocholová s trenérem mládeže a hráčem „A“ týmu Vláďou Procházkou. Bez ohledu na věk narození či klub byli kluci rozdělení do dvou týmů: FC Kopnem si vs. FC Nekopnem si. Týmy měly každý den připravenou jednu výzvu, která je měla za úkol prověřit a spojit je jako kolektiv. Za každou výzvu mohl tým získat jeden bod. Tým, který měl v pátek víc bodů, vyhrál. To se nakonec podařilo týmu FC Nekopnem si, který si pohodlně zajistil vítězství už ve čtvrtek, čímž se páteční výzva stala formalitou a mohly tak propuknout bujaré oslavy v čele s nealkoholickým šampaňským.

V pátek se k radosti všech hráčů ke skupině připojil trenér české fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý společně s internacionálem a trenérem mládežnické reprezentace U21 Janem Suchopárkem. Samozřejmě došlo na focení, podpisy a také na to nejcennější, předání fotbalových zkušeností a společnou tréninkovou jednotku. Všechny pořízené fotografie najdete v odkazu pod článkem.

Organizačně šlo rovněž o náročnou věc, na které se účastnil celý tým trenérů a funkcionářů. Proto Vám nyní přinášíme pár slov hlavního pořadatele kempu Josef Procházka:

„První ročník Fotbalového kempu SK Kladno hodnotím velmi pozitivně. Akce tohoto typu mi v klubu chyběla. Přemýšlel jsem několik let, jak takový kemp uskutečnit. Covidová doba nám start prodloužila, ale o to víc si vážím toho, jak se příměstský kemp povedl. Co se týká organizace, všechno nám klaplo, jak mělo i včetně počasí. Největší radost jsem však měl z toho, že kluci měli celý týden úsměv na tváři. Dokonce se nás ptali, zda bychom kemp mohli o týden prodloužit. To je známka toho, že se jim kemp líbil. Nadšený jsem také z přístupu a vzorného chování každého účastníka. Byli jsme jako jedna fotbalová rodina. Rád bych poděkoval všem, co se na kempu podíleli. Už nyní se nemohu dočkat druhého ročníku Fotbalového kempu SK Kladno.“

Ano, to tedy bylo to nejdůležitější z právě ukončeného kempu. Už teď se nemůžeme dočkat kempu dalšího ročníku. Tak se mějte, příští rok se na všechny budeme těšít!

 

Odkaz na fotogalerii zde: https://kempsk.rajce.idnes.cz/Kemp_SK_22/

Komentáře