Ohlédnutí za rokem 2022

Rok 2022 se neodvratně blíží ke konci, a bude navždy pamatováno jako „první pocovidový“. Očekávaný návrat do normálu tak čekal samozřejmě i fotbal na Kladně.

 

Ambiciózní „A“ tým

Začátek roku byl ve znamení změn. Náročný začátek zimní přípravy po třech prohrách v řadě předznamenal konec trenéra Bindera u „A“ týmu. 21. února 2022 tak tým přebírá Jan Procházka. Ten s týmem zažívá opravdu krušné jaro a i přes relativně úspěšnou druhou polovinu sezóny ztrátu na nejvyšší příčky nestahuje. Nová sezóna tým potkává v o poznání lepší formě. Skvělý začátek ukončují až Rokycany, které si výhrou nad kladenským SK vysloužily dle svých slov Zápas roku se Slovanem Liberec, čímž zadělali Kladnu na nešťastné klopýtnutí. Následovala napínavá utkání, ve kterých Kladno i přes dominanci na hřišti nedokázalo vstřelit uspokojující počet branek. Na hrotu útoku tak supluje stoper Javorek, který kladenskou ofenzivu nastartoval k úspěšnému dohrání podzimní části, kdy SK Kladno po první polovině sezóny patří třetí příčka se ztrátou šesti bodů na první Česko Lípu. Po vydechnutí přes Vánoce se do toho „áčko“ opět obuje, opět s nejvyššími ambicemi!

 

U19 na cestě za záchranou

O mnoho horší výchozí pozici měla na začátku letošního roku U19. Sloučení dvou skupin dorosteneckých lid do skupiny jedné naše dorostence stavělo do jasné pozice. Pokud skončí hůř jak desátí, automaticky sestupují do dorostenecké divize. Zahajuje se tak povstání z popela. Začátek jara chytla U19 skvěle, od března do května bez prohry, vše je nastaveno správně, a zdá se, že kladenskou „devatenáctku“ v cestě za záchranou nemůže nic zastavit. Tu však přichází smolné utkání se Sokolovem, a na týmu z ničeho nic padá obrovská deka. Následně si tým v pěti zápasech připisuje čtyři porážky a znenadání se nad dorostenci stahují mračna. Utkání s Pískem musí rozhodnou. A podařilo, i když ne úplně. Kladno se dostalo do baráže, a na programu je barážové dvojutkání s vítězem dorostenecké divize – tím byla Roudnice nad Labem. První utkání na domácí půdě Kladno zvládá, druhý zápas se však hraje venku. Nálada před zápasem i během něj by se dala krájet. I přes to, že Kladno prohrálo, vzhledem k lepšímu skóre misi za záchranou dokonale do úspěšného konce. V druhé dorostenecké lize tak starší dorostenci působí dál. V aktuálně probíhajícím ročníku, kde je v soutěži celkem 20 týmů okupují 18. příčku se mnoha smolnými zápasy připravili o klidné přezimování. Na jejich další účinkování v druhé nejvyšší soutěži dorostenců si tak musíme počkat minimálně do března.

 

Žákovská elita i fotbalový kemp

Za zmínku také stojí famózní U15, která si na jaře naprosto zaslouženě připsala výhru v České divizi žáků. Po úspěšně zvládnuté baráži o rok mladšího týmu se tak žákovské týmu můžou pyšnit účastí v elitní skupině vrstevníku na území Česka. Další významnou událostí byl první ročník fotbalového kempu SK Kladno, kterého se zúčastnilo skoro 50 dětí. Pestrý program po celý den zajistil dětem neopakovatelný týden plný fotbalu a radosti. V roce příštím se tak opět můžeme těšit na ročník druhý, tentokrát se zvýšenou kapacitou.

 

Tak příští roh nashledanou!

To bylo z letošního roku to nejpodstatnější! Už teď se roku nového nemůžeme dočkat. Přejeme Vám proto do roku 2023 to nejlepší, SK Kladno.

Komentáře