Po Slavii nestačili dorostenci SK ani na Spartu

Kladno – Hned na úvod soutěže si dorosty SK Kladno zahrály proti oběma slavným S. Po prohře v prvním se Slavií nestačil starší ani mladší dorost na jejich největšího rivala Spartu Praha. Devatenáctka prohrála 1:3 a sedmnáctka 0:7. 

            Slavného soupeře se nezalekli a bojovali za SK Kladno po celý zápas. Starší dorostenci nastoupili proti rezervě pražské Sparty bez respektu, a proto si nemohli být Pražané jisti výsledkem až do konce zápasu. Domácí přistoupili k zápasu velice zodpovědně, a když k bojovnosti přidali i fotbalovost hrálo se velice hezké utkání, ve kterém zvítězili hosté 3:1. „Naši kluci zaslouží za výkon pochvalu, hráli na hranici svých možností. Odměnou jim i přes prohru byl potlesk početné hlavní tribuny. Takto se hraje za Kladno,“ chválil i přes prohru kladenský trenér Radek Duda.

            Vyrovnané utkání s krutým koncem sehráli s rezervou Sparty dorostenci SK Kladno do sedmnácti let. Až do sedmdesáté minuty byl zápas vyrovnaný, jenže domácí neproměnili vyloženou šanci a hosté je potrestali. V poslední dvacetiminutovce vstřelili pět branek! „Přestali jsme hrát naši hru a začali vymýšlet nesmyslné věci, které soupeř nemilosrdně trestal,“ shrnul Jan Pejša, trenér Kladna.

            Těžký los na úvod soutěže zakončí dorostenci SK Kladno dnes na hřišti CU Bohemians Praha. V neděli pak jednou opět do Prahy, když hrají proti dorostencům Slavoje Vyšehrad.

ČLD U19: SK Kladno – AC Sparta Praha U18 1:3 (1:2)

Sestava: Ševce – Novák, Bokša, Kácl, Hoffmann – Kraček (65. Justra), Duda, Kalina, Truhlář (78. Rous), Veselý (80. Frühauf) – Chlumský

Branky: Kraček

ČLD U17: SK Kladno – AC Sparta Praha U16 0:7 (0:1)

Sestava: Lhota – Kopta, Požár, Kos, Novobilský (77. Faltus) – Hrudka (82. Kolka), Zoubek – Procházka, Mucha, Halaj (72. Janát) – Eška (46. Debroise).

Komentáře