Preview zápasu se Spartou Kolín

V sobotu 20. ledna na umělou trávu na Stadionu Františka Kloze přijede třetiligová Sparta Kolín. Kometa loňské sezóny, jenž se po postupu o patro výš dokázala rovněž držet na čele tabulky, soutěžní ročník 2022/23 zakončila na 4. místě. Do sezóny letošní však kolínští nevstupují podle představ. Po pěti kolech se ze ziskem pěti bodů nachází na chvostu tabulky a rázným krokem – změnou trenéra vedení kolínské Sparty dává najevo, že jim situace lhostejná rozhodně není. Riskantní krok se vydařil a nově jmenovaný kouč Vasil Boev velí na vzestup. Ten s týmem končí na zmíněném devátém místě s náskokem devíti bodů na sestupové pozice.
Ustálení se v kolínském „A“ týmu ovšem nekoná. Boev přijímá nabídku Velvar a kolínský management opět hledá trenéra. A tady situace začíná být zajímává. Trenérem kladenského „A“ týmu se stává velvarský Zdeněk Hašek, kterého na jeho pozici nahrazuje Vasil Boev. Trojúhelník se záhy perfektně uzavírá angažováním našeho bývalého trenéra Františka Douděry na lavičku Sparty Kolín.
Toho na lavičce kolínských nečeká lehká práce. Dát zapomenout na sestupové problémy a zároveň se popasovat s generační obměnou kádru. Jediný zápas pod jeho vedením kolínští zvládli, a to když rezervu pražské Dukly porazili 3:2.
„A“ tým Kladna se rovněž nachází po výhře na půdě rezervy, ovšem té plzeňské a i přes nemoci a zranění (Čížek & Rendla) pokračuje v tréninku ve velkému počtu hráčů. Ze strany kladenských vedených Zdeňkem Haškem tak lze očekávat nasazení dvou jedenáctek a pokračující boj v ideální základní sestavě.

Přijďte si zpříjemnit sobotní dopoledne fotbalem, který nabízí atraktivní podívanou se špetkou očekávání, které přináší působení trenéra Douděry na lavičce Kolína. Fotbal se na kladensku nehrál skoro dva měsíce a sobotní dopoledne se zdá jako ideální příležitost fotbalový deficit vyrovnat. Začínáme v 10:00!

Komentáře