Přípravné utkání proti Admiře

V první srpnový den jsme se již od 10:00 postavili na lidickém hřišti týmu FK Admira Praha. Vítězný zápas, ve kterém jsme pražský celek porazili 2:1, hodnotí trenér Jan Pejša:

Mužstvo absolvovalo již třetí přípravný zápas. Jak ho hodnotíte?

I přes to, že jsme absolvovali třetí zápas, tak mužstvo je v zátěži, která v současné době vrcholí. Když bych se měl vyjádřit k tomu dnešnímu utkání, tak vzhledem k tomu, že jsme hráli na hřišti v Lidicích, kde ty rozměry nejsou úplně ideální, tak to bylo spíš bojovné utkání, kde nebylo moc prostoru pro kombinační akce. Takže to bylo spíš ubojované vítězství.

Objevily se v zápase věci, se kterými nejste spokojený? Pokud ano, tak jaké?

Samozřejmě tak, jak jsem klukům před začátkem říkal, že minulé utkání jsme dokázali zvládnout s nulou vzadu, tak bohužel tentokrát se to nepodařilo. A nebyla to jenom ta situace, kdy jsme inkasovali, ale bylo tam spoustu zmatků v defenzivě a obzvlášť po standartních situacích soupeře, ať už to byli rohové kopy či dlouhé autové vhazování. Takže na tom budeme muset v budoucnu hodně zapracovat.

Do sestavy se začínají propracovávat dorostenci, které jste v minulosti měl možnost trénovat. Jak vnímáte jejich výkony?

Kluci dostávají příležitost, i ti, co vlastně teď skončili v dorostu, takže říkám, že všichni mají dveře otevřené a záleží jen na nich, co prokážou na hřišti. Ale samozřejmě perspektivu mají a dá se na tom do budoucna stavět.

Jak jste zatím spokojený s fungováním B týmu? Existuje pro kluky z Béčka možnost dostat se do prvního týmu?

Béčko bylo pořízeno vzhledem ke klukům z dorostu, aby kluci, kteří skončí v dorostu, tak aby měli pořád to zápasové zatížení. Máme zkušenosti s tím, že když pustíme kluky někam na hostování, tak ta tréninková morálka jde strašně dolů a potom je strašně těžký vrátit se zpátky do Kladna, kde tréninkový tempo je o dost větší a málo kdo se s tím dokáže vyrovnat.

Branky:

15. minuta – Šnobl (as. Čížek)

72. minuta – Pospíšil (as. Procházka)

Sestava první poločas

Kindl – Ježdík, Hanzlík, Pechr, Stříška – Říha, Holub – Šíma, Tóth, Čížek – Šnobl

Sestava pro druhý poločas

Kindl – Ježdík, Janda, Pechr, Nosek – Donát, Pudil – Pospíšil, Procházka, Dejčmar – Kraus

Pro více info sledujte náš profil na Facebooku!

Komentáře