První mistrovské utkání skončilo prohrou 3:4

SK Kladno – Kročehlavy      3:4 (1:4)

V prvním mistrovském utkání, které jsme hráli v žákovské kategorii jsme se neztratili, přesto jsme těsně prohráli 3:4. 

Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a v prvních minutách utkání si vytvořili několik šancí. Bohužel jsme ani jednu neproměnili. Hosté se ujali vedení, když po odkopu brankáře míč přeletěl naší obranu a útočník Kročehlav v samostatném úniku nezaváhal – 0:1.  Za pár minut jsme zbytečně ztratili míč ve vlastním pokutovém území a hosté toho dokázali využít – 0:2. Měli jsme i další šance, ale ani tyto jsme nedokázali proměnit. Deset minut před koncem prvního poločasu hosté utekli po pravé straně a nekompromisní ranou zvýšili vedení v utkání – 0:3. Hned za dvě minuty po obdržené třetí brance se šikovně uvolnil Matěj Mázár, před brankou našel Ríšu Haugeho  a ten se nemýlil – 1:3. V poslední minutě prvního poločasu hostě zahrávali rohový kop. Po nepovedené rozehrávce naší obrany se hosté dostali ke střele zpoza pokutového území. Tečovaná střela bohužel skončila v naší síti – 1:4.  

Druhý poločas jsme opět začali velmi aktivní hrou. Hrálo se v úmorném vedru a naši kluci se s tím popasovali o něco lépe než hosté. Drželi jsme míč více na našich kopačkách a získávali čím dál tím větší převahu. V polovině druhé půle si Jonáš Bacílek narazil míč s Lukášem Musilem a tuto pohlednou akci Jonáš zakončil brankou – 2:4. Hosté vyráželi do nebezpečných brejků, žádný z nich však neproměnili. Naše útoky končili na dobré obraně hostů. Pět minut před koncem utkání jsme zahrávali rohový kop, který zahrával Aleš Fitko. Střílený centr před branku si hosté srazili do vlastní branky a rázem to bylo jen o gól – 3:4. Výsledek si hosté už pohlídali. 

Do utkání zasáhli – Ondřej Koloušek – Hynek Placatka, Vojtěch Polcar, Richard Hauge, Aleš Fitko, Lukáš Musil, Lukáš Kalík, Matěj Mázár, Denis Antonov, Jonáš Bacílek, Jan Tyburec. 

Hodnocení trenérů: 

Kluci předváděli hezký fotbal. Bohužel jsme vzadu udělali pár chybiček, které soupeř dokázal potrestat. Rychlostně a fyzicky vyspělejšímu soupeři se ne vždy dokážeme vyrovnat, což je zcela pochopitelné. Kluci bojovali. Z chybiček se musíme poučit pro příště a stále se budeme chtít zlepšovat v tréninku. Musíme zapracovat na orientaci v prostoru a pohybu bez míče. Je před námi spousta práce.  

Komentáře