První mistrovské utkání v žákovské kategorii bylo vítězné.

SK Kladno – FK Slavoj Vyšehrad     9:0 (střelci: Kubík 5x, Fitko, Kyjanka, Hájek, Ježek)

Do našeho prvního utkání v žákovské kategorii jsme vstoupili velmi aktivně. Začátek byl trochu nervózní, a tak nám v prvních minutách odskakoval míč od kopaček. I přes počáteční nervozitu jsme měli od úvodu územní převahu. Ujali jsme se vedení již v páté minutě, kdy po pravé straně pláchl obraně Lukáš Kalík, který přesně našel před prázdnou brankou Ríšu Kubíka1:0. Po této úvodní brance jsme stále drželi míč na svých kopačkách a soupeře téměř nepouštěli za půlku. Spálili jsme velké množství šancí, díky čemuž byl stav po první třetině pouze 1:0.

Druhá třetina začala stejně, jako skončila ta první. Měli jsme velkou převahu, ale chyběl nám klid i přesnost v zakončení. Hostující brankář si připsal několik důležitých zákroků a držel své mužstvo v naději na bodový zisk z utkání. Ve 38. minutě se v blízkosti pokutového území uvolnil Martin Chvalník. Prostrčil míč na Ríšu Kubíka, který v dobré pozici ještě míč zasekl na levou nohu a na jeho prudkou střelu už brankář nestačil – 2:0.

Ani ve třetí části jsme nepolevili. Stále jsme hráli ve vysokém nasazení, s čímž si soupeř nevěděl rady. V 62. minutě rozehrál roh Matěj Mázár na krátko pro Ríšu Haugeho, který se hezkou kličkou uvolnil, přesně našel dnešního střelce Ríšu Kubíka a ten ranou z první dovršil hattrick – 3:0. Hned o minutu později vyslal hezkou přihrávkou Martin Chvalník Dominika Hájka, který obešel brankáře a v pohodě zakončil do prázdné branky – 4:0. Soupeř měl po celý zápas zaparkovaný autobus přes svým pokutovým územím a při hře bez míče mu ubývaly síly. V 80. Minutě se uvolnil Aleš Fitko, zpětnou přihrávkou našel přesně Ríšu Kubíka a ten už neměl problém dostat míč do branky – 5:0. O dvě minuty později si kluci vyměnili role. Ríša Kubík vyslal Aleše Fitka, který se šikovně zbavil protihráče a s chladnou hlavou přesně zakončil – 6:0. Za další dvě minuty se skóre měnilo znovu. Matěj Mázár prostrčil mezi bránícími hráči Ríšovi Kubíkovi a ten střelou z dálky přehodil brankáře – 7:0. Tři minuty před koncem se prosadil také dobře hrající Filip Kyjanka, který využil přihrávku před prázdnou branku od Jakuba Ježka, který obešel protihráče – 8:0. V 90. minutě jsme našli recept na hostující obranu ještě jednou. Matěj Mázár po odebrání míče posunul na Kubu Ježka, který se zbavil obránce a přesně zamířil – 9:0. Čisté konto si tak připsal Ondra Koloušek. 

Do utkání zasáhli – Ondřej Koloušek – Vojtěch Polcar, Dominik Hájek, Jakub Pešek, Richard Kubík, Denis Antonov, Richard Hauge, Denis David, Martin Chvalník, Aleš Fitko, Matěj Mázár, Filip Kyjanka, Jakub Ježek, Lukáš Kalík.

Hodnocení trenérů:

V utkání jsme měli dobré nasazení, kluci ukázali mnoho pohledných akcí a výhra je jen třešničkou na dortu.Předváděli jsme hezký kombinační fotbal, ale pouze k hranici pokutového území soupeře. Měli jsme problém překonat obranu a když už se nám to podařilo, spoustu šancí jsme promarnili. Stále je před námi spousta práce a těšíme se na další zápasy.

 

Komentáře