Reportáž 1. kola Divize B

Po intenzivní přípravě v čele s úspěšným předkolem MOL Cupu přišla první ostrá zkouška. Na kladenský stadion Františka Kloze dorazil tým SK Štětí.

Již od úvodního hvizdu se Procházkův výběr snažil držet míč a ať už pomalejší, či rychlejší kombinací si vytvářel částečné náznaky šancí. Navrátilec na post stopera Pechr byl v této činnosti obzvlášť aktivní a ve spojení s rotující středovou trojicí Procházka – Balšánek – Holub vytvářel velmi nebezpečné akce. Za zmínku také stojí nádherná kombinace Holuba s mladíkem Kolářským, kdy druhý jmenovaný vybojoval míč a kombinací z jednoho dotyku společně s veteránem Holubem prošli středem hřiště Štětí s nebývalou grácií. Výsledkem bylo rychlé překonání bloku hostí, vybojovaný faul v nebezpečné pozici a především reklama na fotbal, kterou tato dvojice předvedla.

Odměnou za vytvořený tlak byl kladenským gól, který po centru a následném odrazu vstřelil Kafka. Kladno tak vedlo 1:0. I přes neustálý tlak a dominanci na míči však gól na kladenské borce působil tak, že se zdálo, že je snad opařil horkou vodou. Z nenadání se těžiště hry přeneslo na do rukou Štětí, kdy právě aktivní Pechr chyboval v rozehrávce a míč věnoval nově příchozímu Albertovskému. Ten s ničím neotálel a ze svojí poloviny přešel přes 3 kladenské a nebezpečně zakončil. Kdyby vyrovnal, nikdo by se nemohl divit. Naštěstí pro Kladno se tak nestalo a jako blesk z čistého nebe přichází 2. gól Kladna. Hostující brankář chybuje a centr, který neměl adresáta v barvách kladenského SK posouvá na Ježdíka, na kterého čekala prázdná brána pouze s jedním obráncem. Zmíněný Ježdík se nemýlil a Kladno tak do kabin odchází s komfortním dvoubrankovým vedením.

Druhá polovina se nesla ve znamení dění po první vstřeleném gólu. Kladno i na popud druhého gólu hrálo jako opařené. Pasivní hra, ztráty odražených míčů a nedostupování soupeře ve klíčových prostorech. To vše vedlo ke třem vyloženým šancím, které borci ze Štětí až nepochopitelně zahodili.

Poté trenér Procházka do hry zasáhl, ze hry stáhnul krajní záložníky – Ježdíka s Blažkem, které následoval obránce Borák, nově příchozí trojice Růžička, Říha a Dostál přinesla tíženou dominanci na stranu Kladna a výrazně pomohla obrátit obraz hry ve prospěch domácích. Vyvrcholením toho byl gól také střídajícího Pospíšila, kterému po rychlém protiútoku míč předložil Říha. Obtížnou situaci mladý Pospíšil vyřešil s velkou kvalitu, kdy míč poslal nechytatelně za háčky hostující branky. Vzhledem k tomu, že se jednalo o poslední okamžiky utkání, učinil tak mladík poslední tečku za úvodním zápasem a rovněž vítězstvím letošního sezóny. Kladno vyhrává 3:0!

SK Kladno – SK Štětí 3:0 (2:0)

Sestava: Pettík – Borák (67. Abrham), Pechr, Rendla, Kolářský – Blažek (67. Dostál), Procházka, Balšánek, Holub (82. Pospíšil), Ježdík (67. Říha) – Kafka (88. Abrham)

Branky: 29. Kafka, 45. Ježdík, 90. Pospíšil

Příští utkání SK Kladno odehraje na půdě Neratovic – Byškovic. Výkop je 13.8. v 10:15. Pro více informací sledujte naše sociální sítě společně s webem.

 

Komentáře