Reportáž 1. kola MOL Cupu s Královým Dvorem

K zápasu prvního kola MOL Cupu přijel na Stadion Františka Kloze FK Králův Dvůr, účastník České fotbalové ligy. Ten se na začátku sezóny vypořádává s marodkou, i tak ale nastoupil ve velmi silné sestavě a nedal svěřencům Františka Douděry nic zadarmo.

V bráně SK v soutěžním utkání nastoupil po takřka dvou letech odchovanec Martin Vokoun. Ten však moc práce neměl, dobře hrající obrana Kladna totiž svého soupeře k moc šancím nepouštěla. Ani na druhé straně si ale Kladeňáci nevypracovali žádnou vyloženou brankovou příležitost. Akrobaticky to zkoušel jako již tradičně aktivní Matěj Šnobl, úspěšný nebyl.

Krátce po výměně stran musel domácí tým řešit velikou nepříjemnost. Po vyběhnutí z brány a úspěšném zákroku se zranil Martin Vokoun, pro kterého tak návrat mezi tyče skončil už po padesáti minutách. Jeho nástupce Filip Pettík však navázal na svou skvělou formu ze začátku sezóny a byl jistotou, o kterou se mohli spoluhráči opřít.

Už to začínalo vypadat, že se půjde do prodloužení. To se ale začal ukazovat střídající Tadeáš Pospíšil. Ten nejprve neuspěl v šanci na malém vápně. O chvíli později na něj šel vysoký balón, pro který šel také hostující hráč. Ten trefil jen Pospíšila a pískala se penalta. Tu na sebe vzal Petr Hampl a nekompromisně zavěsil do šibenice! Cábelíci ani poté nenašli recept na domácí tým a to znamenalo jediné – postup SK do druhého kola národního poháru!

 

SK Kladno – FK Králův Dvůr 1:0 (0:0)

Sestava: Vokoun (50. Pettík) – Houha, Rendla, Hrubeš , Borák (46. Kolářský) – Slabý (68. Holub), Folprecht, Kafka (90. Pihrt) – Eichler (68. Pospíšil), Šnobl, Hampl.

Branky: Hampl.

 

K dalšímu utkání cestují hráči SK už tuto sobotu do Neratovic. Těžké venkovní utkání má naplánovaný začátek na 10:15.

Komentáře