Reportáž 1. kola MOL Cupu s Rokycany

Po úspěšně zvládnutém utkání se Zbuzany na „A“ tým SK Kladna čekal soupeř ze stejných pater, FK Rokycany. Nepříjemný soupeř měl rozhodně co oplácet. V přípravě nám podlehl, a rokycanští borci tak nechtěli ponechat nic náhodě a vše nám vrátit, nejlépe i s úroky.

Zápas začal ve vysokém tempu. Domácí si až překvapivým tlakem dokázali vytvářet velice slibné náznaky šancí, které vyvrcholily nebezpečnou hlavičkou z bezprostřední blízkosti. Toho času ještě chytající Cimrman tak míč mohl z branky ven tlačit pouze očima, což se mu nakonec povedlo a skóre utkání se tak neměnilo.

To se zdálo jako dostatečné probuzení pro hostující kladenské, čímž začíná série protiútoků, které opět gradují a po šancích v podání Ježdíka přichází Kafka se svou tvrdou ranou, která div že nezláme břevno domácích, jež v tu chvíli zvoní na poplach rokycanské obraně. Ta už ovšem čelí dalšímu tlaku a vysokého držení míče. Vytvořený tlak ovšem Kladno nedokáže přetavit v branku a do kabin tak týmy odcházejí za bezbrankového stavu

Druhé půle pokračovala ve stejném stylu jako ta první. Kladno do 60. minuta hrálo ve velkém klidu a vše naznačovalo tomu, že půjde do vedení. Zmíněná 60. minuta s sebou ovšem nese proměnu hry, a to o celý 180 stupňů, protože Rokycany jako polité živou vodou začínají dominovat a Kladno přehrávají ve všem herních aspektech, včetně vytváření gólových příležitostí, kterých hráči domácího týmu měli požehnaně. Nicméně ani to na gól nestačí a i v 80. minutě je stav vyrovnaný.

Posledních 10 minut SK Kladno opět otáčí vývoj utkání ve svůj prospěch, kdy sérií standartních situací dostává Rokycany opět pod velký tlak. Borák hlavou minul, čímž určuje stav po devadesáti minutách – 0:0. Jdeme do prodloužení!

Přidaných 30 minut se nese ve velké únavě, vyčerpání hráči tahají nohy, což se podepisuje na tempu hry. Výhodou pro kladenské se stává vysoké držení míče, kdy především v první čtvrthodině hry rokycanské vůbec nepouštějí do hry. Žádný větší závar před brankami to však nepřináší, čímž se dostáváme do samotného konce utkání. Přesněji do 116. minuty. Rokycany posílají delší míč do prostor mezi brankářem a obranou, do kterého jako vítr letí domácí Glazer, využívá pozdní pozdní reakce obrany a kličkou překonavá střídajícího brankáře Pettíka, který se zbytkem týmu bezmocně přihlíží gólu domácího útočníka.

Následná snaha kladenského týmu o to vyrovnat tížené šance, kdy z otočky střílí Pechr, nicméně jeho střela gólové parametry nemá a Kladno tak z Rokycan odjíždí s nepořízenou.

FK Rokycany – SK Kladno 1:0 (0:0)

Sestava: Cimrman (24. Pettík) – Borák, Pechr, Rendla, Kolářský (69. Růžička) – Dostál (46. Blažek), Procházka (46. Slabý

Balšánek, Holub (86. Rottner), Ježdík – Kafka (105. Pospíšil)

Příští utkání na kladenské čeká SK Újezd Praha 4. Výkop je 20. srpna v 10:15 na Stadionu Františka Kloze. Pro více informací sledujte naše sociální sítě!

Komentáře